Nová modelová řada Renault Trucks – Testována pilotními zákazníky

21 května 2013, 9:47

Padesát vozidel nové modelové řady Renault Trucks, která bude představena letos v červnu, je v současné době ve zkušebním provozu u pilotních zákazníků. Vozidla urazila v provozu na silnicích a na staveništích již dva miliony kilometrů. Řízení, výkony, život za volantem – zákazníci nám sdělují své první dojmy z nových vozidel.

Společnost Renault Trucks vyzvala před sedmi lety skupinu pilotních zákazníků ke spolupráci na vývoji budoucích modelů. Tito pilotní zákazníci, kteří v současnosti testují vozidla v podmínkách reálného provozu, s nimi najeli na silnicích již celkem dva miliony kilometrů. Sdělují nám své první dojmy z jedinečné jízdní zkušenosti.

První pocity z řízení vozidel jsou veskrze pozitivní.

Mnozí ze zákazníků zdůrazňují „přesné, velmi přímé a příjemné řízení“ a vozidla popisují jako „uživatelsky přívětivá“. „Můj první dojem je vskutku velmi, velmi dobrý. Během zkoušky se ukázalo, že řízení vozidla je velmi snadné! “, vykládá Christian Söllner z německé společnosti Söllner Logistic GmbH & Co. „Za volantem se cítíme dobře“, doplňuje Franck Hurtel, jeden ze stovky řidičů zaměstnaných ve společnosti Transports Jacot se sídlem v blízkosti Amiens ve Francii.

Z hlediska výkonů jsou nová vozidla pilotními zákazníky jednomyslně chválena, zvláště pak v otázkách spotřeby paliva. „Jsme velice spokojeni s úrovní spotřeby paliva“, prohlašuje Johan Hengst, mezinárodní přepravce z Holandska. Vyzdvihována je rovněž robustnost vozidel: „toto nové vozidlo budí dojem odolnosti a spolehlivosti“, potvrzuje Jochem Leemans, řidič holandské distribuční firmy R. Nagel B. V, která v současné době testuje dvě vozidla určená pro přepravu při řízené teplotě.

Koncepce interiéru si rovněž vysloužila pouze chválu: „Kvalita života v interiéru vozidla je opravdu vysoká!“, vysvětluje Franck Hurtel ze společnosti Transports Jacot. Význam kvalitního interiéru je zásadní, neboť „v oblasti dálkové přepravy je nejdůležitější mít v kabině dostatek prostoru a dokonale uspořádané řidičské stanoviště“, zdůrazňuje Christian Söllner ze společnosti Söllner Logistic GmbH & Co.

Pro Luise Venturu, portugalského pilotního zákazníka ze společnosti Transportes João Amaral, specializované na mezinárodní přepravu chemických produktů a distribuci pro automobilový průmysl, jsou „nová vozidla při řízení vskutku velmi tiché.“

„Často se mi stává, že se mě lidé při telefonním hovoru s mou hands free sadou ptají, jestli jedu nebo stojím, protože neslyší vůbec žádný hluk. Zvuková izolace je dokonalá“, doplňuje Jochem Leemans, řidič ze společnosti R. Nagel B. V.

„Tohle nákladní vozidlo je doopravdy jiné než ostatní!“, vyjadřuje své nadšení Johan Hengst, mezinárodní přepravce se sídlem v Holandsku. „Je fantastické, smělé a moderní“, uzavírá Luis Ventura ze společnosti João Amaral.

Nová modelová řada vozidel Renault Trucks bude představena letos 11. června v Lyonu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!