Iveco na stánku Fiat Industrial na Baumě 2013

24 dubna 2013, 23:54

Fiat Industrial Group se veletrhu zúčastnil prostřednictvím svých tří hlavních komerčních subjektů: CNH, Iveco a FPT Industrial, které zde byly zastoupeny firemními značkami Case Construction, New Holland Construction, Iveco, Astra a FPT Industrial. Na velké ploše výstaviště o rozloze 2 600 m2 uvnitř pavilonu B5 byly vystaveny produkty firem New Holland Construction, Iveco, Astra a FPT Industrial. Stavební techniku produkce Case Construction mohli návštěvníci shlédnout na venkovních plochách.

„Fiat Industrial pracuje pro profesionály ve stavebnictví a hornictví“ byl stěžejním námětem a základní myšlenkou stánku společnosti Fiat Industrial. V jeho řešení byl zobrazen svět velkého pracoviště, který se den po dni měnil; bylo to místo, kde byly živly v neustálém pohybu a hlavními protagonisty byla vozidla a stroje, které tyto grandiózní projekty měnily ve skutečnost. Svět stavebnictví na tomto stánku ožil prostřednictvím materiálů, které jsou pro taková pracoviště typické. Perimetr stánku byl vytyčen cementem, technické výkresy pokrývaly obvodové zdi, a zbývající plochy byly vyplněny dřevem a plechem, aby návštěvníci měli pocit, že se nachází na opravdovém staveništi.

Na zmíněné ploše byla vystavena kompletní řada vozidel Iveco, dále stavební technika firmy New Holland Construction a také motory FPT Industrial. Vozidla a stroje byla rozmístěna tak, aby simulovaly běžné pracovní úkoly, například nakládku a vykládku materiálu. Do tématu vhodně zapadalo řešení recepce, kanceláří obchodních zástupců a dalších užitkových prostorů, které byly rozmístěny uvnitř průmyslových kontejnerů, které připomínaly buňky jako na opravdovém pracovišti.

Iveco na výstavišti se svou kompletní řadou vozidel
Na stánku měli návštěvníci možnost prohlédnout si veškerá terénní vozidla firmy Iveco ve všech hmotnostních kategoriích od nejlehčích po nejtěžší. Každý z vystavovaných vozů demonstroval hlavní charakteristiky, které z nich činilo ideální pracovní prostředek pro staveniště či důlní prostředí, ať už se jednalo o schopnost jízdy na nerovném i těžkém terénu, pohodlí v kabině, ergonomická řešení a pružnost v přizpůsobení se potřebám uživatele.

Na stánku Fiat Industrial Iveco konkrétně vystavovalo tato vozidla: New Trakker a Stralis Hi-Way z kategorie těžkých terénních vozů; Eurocargo ze skupiny vozidel střední hmotnosti a Daily zastupující segment lehkých užitkových vozů.

Celou nabídku doplňovala kompletní řada vozidel značky Astra splňující nejvyšší nároky kladené na silniční i terénní automobily. Prostory stánku se rovněž staly místem světové premiéry supertěžkého vozu HHD9. Dalším vystavovaným produktem byl nový sklápěcí nákladní automobil Astra ADT 30, zatímco robustní sklápěcí vůz Astra RD32 byl k vidění na stánku Case Construction na venkovní ploše.

TECHNICKÉ INFORMACE VYSTAVOVANÝCH VOZŮ

New Trakker: řešení pro všechny terénní typy
Ve středu stánku byl k vidění těžký nákladní automobil New Trakker ve verzi AT400T45 WT jako hlavní zástupce kategorie těžkých nákladních automobilů. New Trakker je konstruován tak, aby dokázal překonávat veškeré jízdní překážky, vyrovnal se s různými klimatickými podmínkami a nástrahami náročných terénů a současně poskytoval řidiči a posádce veškeré pohodlí při plnění pracovních úkolů i mimo standardní silnice.

Motory FPT Industrial Cursor (8 nebo 13, Euro V), jimiž jsou vozy New Trakker vybaveny, skýtají záruku vysokého točivého momentu i jejich odolnosti, aby mohly plnit ty nejnáročnější pracovní úkoly v každém ročním období.

Jeho základní charakteristikou je robustnost, jež je logickým výsledkem skutečnosti, že každý díl, počínaje ocelovým podvozkem, skýtá záruku dlouhodobého vysokého provozního výkonu. Komfortní řešení představují převodovky ZF vyráběné v manuální i automatické verzi. Bezpečnější a pohodlnější jízdu zajišťují manuální 9- a 16-stupňové převodovky Ecosplit, které jsou vybaveny posilovačem servo-shift. Automatické 12- a 16-stupňové převodovky Eurotronic jsou opatřeny voličem převodovky umístěným na sloupku volantu.

Vozidlo se může také pyšnit renovovanou kabinou se špičkovým ergonomickým a telematickým řešením, včetně palubních ovladačů, které jsou snadno dosažitelné a řidiči usnadňují výhled. Verzi Hi-Land charakterizuje krátká kabina s běžnou střechou, zatímco verze Hi-Track disponuje delší kabinou vybavenou buďto běžnou anebo zvýšenou střechou pro noční odpočinek. Přebudovaná palubní deska je pokrytá natřeným umělohmotným a oděruodolným plastem.  Jednotlivé spínače a ovladače jsou zřetelně viditelné, umístěné ve snadném dosahu řidiče a rovněž odolné proti oděru.

Svou vysokou výkonnost i odolnost New Trakker prokázal v nedávno skončeném rallye Dakar 2013, v němž vozy týmu Petronas De Rooy Iveco obsadily v celkovém pořadí kategorie kamionů čtvrté, deváté a třinácté místo.

Jihoamerická trať se svou náročností a nástrahami ukázala být vskutku jedinečné prostředí, kde vozidla i piloti museli prokázat své jedinečné schopnosti řešit nečekané problémy na dlouhých cestách plných různých překážek, včetně pouštního terénu, skalnatých úseků, písečných dun a nepříznivého počasí. Právě proto tato rallye, vedoucí přes tři jihoamerické země, představovala pro firmu Iveco výbornou příležitost otestovat si své výrobky v extrémně náročných terénních podmínkách. Výsledky dosažené na závodě Dakar potvrzují vynikající spolehlivost, odolnost a výkonnost vozů značky Iveco.

Vozidla Astra: řešení vhodné pro staveniště i těžební práce
Poprvé na veletrhu Bauma měli návštěvníci příležitost prohlédnout si kompletní řadu vozidel značky Iveco prezentující různá nejnáročnější silniční i terénní konstrukční řešení pro práce na staveništích a v kamenolomech.

Těžké nákladní automobily Astra HHD9

Svou světovou premiéru na veletrhu měl supertěžký sklápěcí nákladní automobil Astra HHD9 8×6, jehož hrubá hmotnost činí 63 tun. Vozidlo vybavené motorem Cursor 13 firmy FTP Industrial o výkonu 480 HP (353 kw) a plně automatickou sedmistupňovou převodovkou Allison 4700 představuje ideální prostředek pro těžební práce.

Technická řešení tohoto modelu přispívají ke zvýšení robustnosti, spolehlivosti a trvanlivosti vozu, což se v praxi odráží ve vyšší produktivitě. Konkrétně se jedná o nápravy Kessler se zesíleným předním i zadním parabolickým systémem odpružení, nové přední brzdové kotouče umožňující lepší natočení kol a také nižší náklady na údržbu a úsporu času, a také zesílený podvozek sestávající z plochých a paralelních bočních nosníků (320 x 90 x 10 mm) vykazující ve srovnání s konkurencí nejvyšší hodnotu ohybového momentu, což vozidlu zaručuje větší stabilitu a odolnost i v nejnáročnějších klimatických podmínkách.

Kabina zhotovená z galvanizované ocele je zcela přebudovaná, aby plně vyhovovala původnímu určení i dravé povaze vozidel značky Astra. Kapota motoru výborně ladí se zakulacenými konturami kabiny vozu, která se kompletně otevírá pomocí deflektorů, aby měl řidič či obsluha snadný a rychlý přístup do prostorů pro údržbu.

Řada HHD rovněž zahrnuje model podvozku 6×6 a verze tahačů pro varianty s hrubou hmotností 50 tun konstruované na rychlost 70 km/h a také 120 až 250 tun v závislosti na konfiguraci vozu.

Takřka neomezená flexibilita z hlediska přizpůsobení vozidla potřebám zákazníků (verze s dlouhou nebo krátkou kabinou, široká nabídka převodovek a konfiguračních řešení) dává možnost vyvinout dokonalý výrobek uzpůsobený pro různé specifické silničně-terénní přepravní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví, například stavebnictví, těžby dřeva, ropy, plynu, hornictví, dřevozpracujícího průmyslu anebo stavebnictví.

ADT 30: výkonný a spolehlivý sklápěč
V interiéru pavilónu byl rovněž k vidění automobil ADT 30 jako zástupce kategorie sklápěcích nákladních vozidel Astra uváděné pod názvem Articulated Dump Trucks (ADT). Jedná se o vozidlo vybavené motorem Cursor 10 firmy FTP Industrial o výkonu 260 kW, jenž splňuje emisní normy Tier 3 stanovené pro vozidla pohybující se mimo běžné vozovky. Hnací síla je regulovaná plně automatickou převodovkou ZF uzpůsobenou pro konfiguraci 6×6 s plně aktivním řízením podvozku. Toto vozidlo se vyznačuje především vynikající mobilitou, vysokým výkonem a spolehlivostí, přičemž plně prokazuje své služby i v terénu mimo běžné silnice při užitečném zatížení více než 28 tun. Bravurně se pohybuje v těžce průchodných a nerovných terénech i na blátivém povrchu.

Kabina je konstruovaná zcela v souladu s normami ROPS (chránící obsluhu v případě převrácení) a FOPS (chránící obsluhu před padajícími předměty) a řešena tak, aby obsluze poskytla třistašedesátistupňovou viditelnost a jízdní komfort. Samozřejmou nutností je zajistit vysokou produktivitu automobilu, a to za všech okolností. Z toho důvodu jsou veškerá technologická řešení zaměřena na úsporu času věnovaného rutinní údržbě, což v praxi znamená, že kapota se otevírá automaticky, takže obsluha může snadněji provádět běžnou prohlídku a údržbu. Dokonce i přední blatníky řešené ve stylu „gullwing“ jsou plně otevíratelné, čímž zajišťují maximálně možný přístup k mechanickým dílům pod kabinou, kterou lze vyklopit o 53° směrem doleva.

Řada ADT zahrnuje mnoho různých řešení přizpůsobených požadavkům zákazníka, například speciálně zesílenou nástavbu pro přepravu kamenů anebo vyhřívání nákladů ve zvlášť chladných klimatických zónách. Podvozek modelu ADT 30 lze přizpůsobit pro speciální konfigurace nástavby, například pro přepravu klád, připevnění cisterny anebo dokonce pokládání betonu.


RD32: jednoduchost a síla
Na venkovní ploše vyhrazené produktům firmy Case Construction byl také vystaven robustní sklápěcí vůz RD32, který tak zkompletoval nabídku terénních nákladních automobilů řady Astra. Jedná se o vůz poháněný motorem FTP Cursor 10 o výkonu 381 HP (280 kW) vyráběný v souladu s emisními normami Tier 3 a vybavený plně automatickou převodovkou Allison 4560 se šesti stupni pro pohyb vpřed a jedním vzad.

Tento vůz je tradičně určen pro přepravu materiálů z kamenolomů či jiných pracovišť, kde probíhají trhací práce anebo těžba surovin pro velké stavební projekty (např. přehrady, silnice, atd.).

Jednoduché řešení vozidla, které je vyráběné ze zvlášť pevné oceli s podvozkem s dvojím rámováním, umožňuje v kombinaci s robustností jednotlivých dílů dosahovat maximální produktivity: tj. dlouhých provozních intervalů bez nutnosti údržby, vysoké spolehlivosti a minimálních prostojů. Odpružení přední a zadní nápravy je řešené s cílem zajištění maximálního jízdního komfortu, což v praxi představuje samostatné volanty, hydropneumatické pružinové válce na předním konci a vidlici s panhardskou tyčí na zadní části umožňující kvalitní odpružení při jízdě na nejtěžším terénu při současném vertikálním tlumení zprostředkovaným dvěma hydropneumatickými válci umístěnými za nápravou.       

Zvukotěsná a tepelně izolovaná kabina, konstruovaná v souladu s normami ROPS a FOPS, je umístěna na levé straně. Je zhotovena z oceli a vybavena velkými okny, která sahají až ke spodnímu okraji dveří a obsluze tak poskytují optimální viditelnost. Veškeré ovladače má operátor ergonomicky rozmístěny okolo sebe, aby mohl monitorovat všechny funkce vozidla a mít ho zcela pod kontrolou.

Stralis Hi-Way: výkonný vůz na silnicích i v kamenolomech
Dalším z hlavních protagonistů z kategorie nákladních automobilů pro stavební práce, které firma Iveco na veletrhu Bauma vystavovala, byl těžký nákladní automobil Stralis Hi-Way AS260S46Y/PS vybavený motorem Euro VI a hákovým zvedacím nakladačem.

V září loňského roku získalo toto vozidlo na mezinárodní výstavě užitkových vozů (IAA) v Hannoveru prestižní ocenění “International Truck of the Year 2013” (mezinárodní vůz roku 2013) a představuje tak zástupce poslední generace těžkých silničních nákladních automobilů z produkce firmy Iveco.

Stralis Hi-Way svým provedením kombinuje vysoký výkon a kvalitu se širokou škálou integrovaných služeb včetně programované asistence, řízení provozu vozidel na cestách a výcviku řidičů s cílem dosažení ekonomicky efektivního provozu. Renovovaná kabina Hi-Way (2500 mm) se vyznačuje ergonomickým řešením, jenž řidiči zajišťuje maximální bezpečnost i pohodlí včetně veškerých radionavigačních služeb. Je koncipovaná pro dlouhé cesty a umožňuje řidiči anebo dvoučlenné posádce přenocovat.

Vozidlo Stralis, díky nové inovativní technologii HI-eSCR patentované společností FTP Industrial, jimiž jsou jejich motory vybaveny, je na trhu jediným zástupcem kategorie těžkých nákladních automobilů splňujících emisní normy Euro VI, a to bez použití systému recirkulace spalin (EGR). Technologie HI-eSCR, díky své účinnosti a nekomplikovanosti, rovněž skýtá výhody nižší hmotnosti, menší spotřeby paliva a delší životnosti.

Zdokonalené technologie a charakteristiky, jimiž jsou vozy Stralis Hi-Way vylepšeny, výrazně přispívají k dosažení nízkých provozních nákladů. Konkrétně se jedná o čtyřprocentní snížení v úseku mezinárodní dopravy realizované tahačem v provozním období 48 měsíců, jenž v průměru urazí 130 000 km ročně.

Eurocargo: technika pro každou výzvu
Eurocargo, jako všestranný vůz střední hmotnostní kategorie, se na veletrhu prezentoval svou verzí MLC 80E18K se sklápěcí nástavbou a jeřábem. Díky adaptabilitě na různá pracovní prostředí a kombinací montážních provedení Iveco svým zákazníkům nabízí řadu možností, jak vozidlo přizpůsobit potřebám jednotlivých zákazníků.

Na podvozek automobilu Eurocargo lze podle velikostních parametrů připevnit různé nástavby od izotermických skříní, přes tříboké sklápěče, cisterny, nakládací a pojízdné plošiny, betonové míchačky až po zametače silnic. Zákazník si může pro svůj konkrétní účel vybrat systém odpružení, řešení náprav a poměrů náhonů; konkrétně 14 variant hrubé hmotnosti vozidla (od 6 do 19 tun), sedm verzí výkonů motorů (od 140 do 300 HP), 13 druhů převodovek (7 manuálních, 3 automatizované a 3 automatické), verze pohonu 4×2 a 4×4 a 15 variant rozvoru kol (od 2760 do 6570 mm).

Flexibilitu a robustní konstrukci vozidel Eurocargo ještě více umocňují motory Tector, které jsou pověstné nejen svou pružností ale i vysokým a konstantním krouticím momentem zajišťujícím správné otáčky, jež skýtají záruku hladké jízdy, méně frekventovaného řazení, nižšího opotřebení motoru a vyšší účinnosti. Všechny motory vozidel Eurocargo zcela splňují kritéria emisní normy EEV.

Daily: lehká vozidla Iveco také úspěšně plní pracovní úkoly
Do centra pozornosti se opět dostává kategorie lehkých vozidel firmy Iveco, což opět vyzdvihuje kvality, které jsou těmto vozům vlastní, tj. spolehlivost, výkonnost a pružnost. Iveco jejich přínos pro různá pracoviště na veletrhu demonstruje prostřednictvím vozu Daily 55S17 DW vybaveného karosérii pro nářadí, pohonem na všechna kola a převodovkou Sonntag.

Do výčtu předností charakterizujících tuto špičku v segmentu lehkých užitkových vozidel náleží podvozek, pohon zadních kol, přímé vstřikování turbo diesel, konfigurace 4×4, mezistupňový chladič, motory na zemní plyn, úložný prostor od 17,2 cm3 s výškou 210 cm, společná rampa, 6-stupňová převodovka a hmotnost 7 tun.

Vozidla Daily, ať už v silniční nebo terénní verzi, s běžnou či dvojitou kabinou anebo v konfiguraci 4×4, se osvědčila nejen v kamenolomech ale i na všech ostatních pracovištích v oblasti stavebního průmyslu.

V dnešní podobě tato vozidla tvoří diverzifikovanou nabídku zejména z hlediska různých konfigurací podvozků, motorů, rozvorů kol a více než 7000 kombinací provedení karoserie, různých řešení pro přepravu materiálů, osob a základních provedení pro bezpočet možností přestavby a realizace karosářských projektů. Tato řada nabízí profesionálům osm různých kapacit úložného prostoru od 7 do 17,2 m3 s užitečným zatížením více než 4 tun a také nosností podvozku kabiny až do 4,7 tun.

Poprodejní služby
Svou péči o zákazníka Iveco demonstruje prostřednictvím kvalitních poprodejních služeb. Návštěvníci měli příležitost lépe pochopit jak širokou škálu služeb, asistenčních produktů, originálních dílů a příslušenství, které firma nabízí. Příkladem je program Elements, což je sada asistenčních služeb sestavených na míru pro každé vozidlo dle požadavků zákazníka.

Nabídkou původních dílů, ať už nových nebo renovovaných, firma potvrzuje garantovanou kvalitu celého svého zásobovacího řetězce. Navíc oddělení Iveco Parts & Services prostřednictvím svého obchodu (Iveco Shop) zajišťuje veškerá příslušenství, která jsou vyvíjena s cílem uspokojení veškerých požadavků zákazníků z hlediska estetického vzhledu i jízdního komfortu, dosažení vyšší výkonnosti a zajištění větší bezpečnosti řidiče i přepravovaného nákladu za všech pracovních podmínek. Veškeré poprodejní služby a produkty jsou koncipovány za účelem docílení excelentních výkonů po celou dobu životnosti vozidla.

 

Tisková zpráva Iveco Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!