MAN Trucknology® Days 2013: na 3500 návštěvníků mělo k dispozici více než 150 vozidel

3 dubna 2013, 14:12

Více než 150 vozidel z celé řady segmentů nákladní dopravy bylo vystavených či připravených k testovacím jízdám v rámci dvoudenní prezentační akce MAN Trucknology® Days 2013, která se konala 15. a 16. března v areálu společnosti MAN v Mnichově. Speciální expozice byla tématicky zacílená na vozidla pro komunální službu.

Společnost MAN organizuje komplexní výrobkovou show alespoň jednou ročně již od roku 2008. Letos výstava MAN Trucknology® Days 2013 přilákala do prezentačního centra MAN Forum a do blízkého areálu firemního testovacího polygonu 3500 návštěvníků a příznivců značky MAN z 15 evropských krajin a z Jižní Koree.

V porovnání s loňským ročníkem, který navštívilo zhruba dva tisicí čtyři sta návštěvníků byl zaznamenán výrazný nárůst zájemců o vystavené výrobky a služby značky MAN. Pod mottem "Vysoká efektivita v každém detailu" měli příznivci značky možnost na živo se seznámit s důsledně efektivními dopravními řešeními společnosti MAN včetně nových nákladních vozidel rodiny TG s motory emisní speficikace Euro VI.

Šité přímo na míru
Představená flotila vozidel prezentovala nabídku pro pět klíčových sfér silniční dopravy: dálkovou kamionovou dopravu, rozvážkovou dopravu, stavebnictví, nadrozměrnou přepravu a komunální služby. Návštěvnící měli možnost vyzkoušet si takříkajíc “na vlastní kůži" jízdy se stavebními vozidly, silničními soupravami pro dálkovou kamionovou dopravu a s více než 100 t těžkou silniční soupravou, po tratích testovacího areálu. Delší testovací jízdy po silnicích v okolí výrobního závodu MAN a částečně též po dálniční síti pod vedením zkušených instruktorů MAN ProfiDrive® znamenaly pro účastníky prezentační akce další skvělou příležitost a zkušenost.

Prezentací během akce Trucknology® Days 2013 se zúčastnili též specialisté z oblasti služeb a podpory prodeje (MAN ProfiDrive®, MAN Rental®, MAN Telematics®, MAN Service Complete®, MAN Modification® a MAN Trucker's World) své výrobky však představili též mnozí partneři společnosti MAN.

K dispozici byli technici od více než padesáti dodavatelů komponentů a nástaveb, připraveni návštěvníkům a zájemcům poradit a vysvětlit všechna specifická konstrukční řešení.

Zaostřeno na komunální vozidla
Součástí prezentačních akcí Trucknology® Days bývá každoročně speciální show s aktraktivními praktickými ukázkami. Letos byla v centru pozornosti pozoruhodná variabilita vozidel a produktů určených pro službu v komunální sféře, letní či zimní údržbu silnic a cest a čištění ulic. Zametací vozidla, zimní speciály, sněhové pluhy, vozidla pro svoz komunálního i tekutého odpadu, všechna šitá přímo na míru na podvozcích vozidel modelových řad TGL, TGM a TGS.

Zájemci o vozidla vhodná pro práci v těchto segmentech služeb samozřejmě dostali komplexní informace související s použitou technikou a dalšími službami v těchto oborech.

Mimořádnou pozornost právě v této sekci prezentační akce vzbuzoval čistý a tichý těžký nákladní elektromobil MAN Metropolis s nástavbou pro svoz komunáního odpadu, který měl světovou premiéru loni na podzimní mezinárdní výstavě IAA 2012. Vozidlo poháněné 203 kilowatovým elektromotorem je vybaveno pracovní sadou modulárně řešených litio-ionových baterií umístěných pod kabinou. Zajímavostí je koncernový vznětový šestiválec se zdvihovým objemem tři litry, který slouží jako zdroj energie pro nouzový dojezd.

MAN Trucknology® Roadshow
Prezentační akce MAN Trucknology® Days 2013 byla rovněž startovací platformou pro MAN Trucknology® Roadshow 2013. Na turné po Evropě se přímo z dějiště výstavy v Mnichově vydalo téměř 70 různých verzí vozidel modelových řad MAN TGL, TGM a TGX – celá čtvrtina z nich již vybavená motory emisní specifikace Euro VI – s cílem prezentovat komplexní nabídku MAN pro všechny segmentu nákladní dopravy. Pestrá paleta nákladních vozidel vyslaných na turné je vskutku působivá: tahače návěsů pro regionální i mezinárodní dopravu, tahače extrémně těžké nadrozměrné přepravy, podvozky se skříňovými nástavbami, valníky s plachtou, různé typy nosičů kontejnerů, domíchávače betonových směsí, vozidla pro rozvoz lahvovaných nápojů, jednostranné či třístranné sklápěče, soupravy pro přepravu stavebních materiálů a konfigurace s hydraulickou rukou, vozidla pro zimní údržbu cest, na svoz odpadu i s hasičskou nástavbou….

MAN Trucknology® Roadshow 2013 na svých zastávkách v jednotlivých krajinách poskytne zákazníkům možnost přesvědčit se o vysoké konkurenceschopnosti vozidel značky MAN v oboru silniční nákladní dopravy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!