Ohlédnutí za veletrhem užitkových vozidel NUFAM Karlsruhe 2011

20 října 2012, 0:00

S dobrým profilem, více koňskými silami a na větším prostoru zvládl veletrh užitkových vozidel na jihu Německa NUFAM od 14. – 17. dubna svoji “druhou rundu“. 284 vystavovatelů z 11 zemí vystavovalo rozsáhlé spektrum užitkových vozidel od lehkých až po těžká a předvedlo jejich výkony i příslušenství.

Do Karlsruhe se přijelo o nabídce odvětví informovat 16.300 návštěvníků. „S průběhem veletrhu NUFAM jsme velmi spokojeni. Na straně vystavovatelů se naše očekávání s více než 284 vystavovateli ve třech předem rezervovaných halách a na volném prostranství více než naplnilo. Také na straně návštěvníků jsme svůj cíl značně překročili. Prodloužením veletrhu o jeden den jsme mohli značně zvýšit počet odborných návštěvníků" – vysvětluje Klaus Hoffman, jednatel společnosti Karlruher Messe- und Kongress GmbH, organizující veletrhy a kongresy.

„Veletržní společnosti Karlsruhe se 2. ročníkem veletrhu NUFAM podařilo v Karlsruhe etablovat důležitou tematickou oblast. Silní výrobci a obchodníci z odvětví užitkových vozidel, dobrá infrastruktura a sídla četných spedičních firem a logistiků dělají z technologického regionu Karlsruhe ideální místo pro veletrh užitkových vozidel. To potvrzuje úspěch veletrhu NUFAM“, dodává Britta Wirtz, jednatelka společnosti Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH.

Oborové setkání NUFAM 2011 bylo zahájeno vernisáží ve středu 11. dubna 2011, jíž se zúčastnilo na 800 pozvaných hostů – vystavovatelů a jejich zákazníků, zástupců hospodářství i tisku – kteří využili příležitost k navazování kontaktů. Nálada na veletrhu NUFAM byla pozitivní a ukazuje zlepšující se trend tohoto oboru.

Prezident Spolkového úřadu pro nákladní dopravu (BAG) Andreas Marquardt potvrdil následující: „Dojmy, které jsem mohl získat na veletrhu NUFAM, potvrzují výsledky našich šetření. Odvětví užitkových vozidel je opět na vzestupu. V přepravní branži převažuje optimismus. Veletrh NUFAM se jako jeden z mála veletrhů zabývajících se užitkovými vozidly mohl etablovat a jeho působení sahá daleko přes hranice jižního Německa. Pro Spolkový úřad pro nákladní dopravu bylo velmi potěšující, že jsme se mohli prezentovat na odborném veletrhu NUFAM a že vést četné rozhovory se zájemci.“

Vystavovatelé si chválili vysoký podíl odborné veřejnosti a silnou přítomnost osob s rozhodující pravomocí. Dále byla velmi vysoce hodnocena práce veletržního týmu, dobrá organizace, stejně jako přátelská atmosféra, prosvětlené haly a dobrá infrastruktura.
„Veletrh NUFAM je jedním z velmi kvalitních veletrhů. Náš stánek navštívilo více osob s rozhodující pravomocí, než jsme očekávali“ – Thilo Ehnis, regionální vedoucí odbytu Michelin AG & Co., KGaA. Výrobce pneumatik z Karlsruhe využil veletrh NUFAM jako platformu pro premiéru svých mnohostranně využitelných pneumatik Michelin X Multiway 3D XZE pro přední nápravu a Michel x Multiway 3D XDE pro hnací nápravu.

„Náš nový osvětlovací koncept, moderní hybridní zadní světlo – byl velmi dobře přijat. U našeho stánku jsme měli několik osob s rozhodující pravomocí z automobilek a ze spedicí a jistě uděláme po skončení veletrhu nějaký obchod. Veletrh NUFAM se tak stává důležitou součástí našich odbytových aktivit“ – Markus Mayer, vedoucí Key Account Managementu společnosti Hella Trailer Systems GmbH (společnost vyrábějící přívěsné vozy i karavany) z Nellingen.

„My jsme s průběhem veletrhu velmi spokojeni. U našeho stánku bylo velmi mnoho zájemců a zákazníků. Tím se splnila naše očekávání.“ – Uwe Seuferle, vedoucí podniku Winkler Fahrzeugteile GmbH & Co. KG z Karlsruhe

Tři čtvrtiny návštěvníků představovali odborníci a 76% z nich rozhoduje o investicích. Jako důvod pro svoji návštěvu veletrhu udávali získání přehledu o nabídce, seznámení se s novinkami, získání informací o technických parametrech a oživení kontaktů. Obzvláště velký zájem byl o nákladní auta a sedlové tažné stroje, nástavby a přívěsy, lehká užitková vozidla, příslušenství a zajištění nákladu. 89% návštěvníků bylo spokojeno s nabídkou veletrhu a 84% návštěvníků by návštěvu veletrhu NUFAM doporučilo kolegům. Každý druhý odborník měl v úmyslu po ukončení veletrhu provést nákup. Přímo na veletrhu se už některé nákupy uskutečnily.

Okruh, ze kterého k nám přijeli návštěvníci, se ve srovnání s veletrhem NUFAM v roce 2009 podstatně rozšířil: přijelo více návštěvníků ze sousedních zemí, ale i ze vzdálenosti větší než 300 km. Při rámcovém programu se s velkým ohlasem setkala témata „zajištění nákladu“ a „telematika“. Návštěvníci přijali kladně rovněž četná představení a přehlídky v demoparku na volném prostranství, které veletržní společnost Karlsruhe mohla zrealizovat díky rozsáhlé podpoře partnerů.

„NUFAM 2013 vyhlížíme s optimismem. Vytvořili jsme solidní základnu, a nyní platí, že musíme dále budovat,“ uzavírá Klaus Hoffman, jednatel společnosti Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH.

Veletrh užitkových vozidel NUFAM se ve dvouletém turnusu uskuteční v září 2013 opět na výstavišti v Karlsruhe.

Bližší informace si vyžádejte u oficiálního zastoupení veletržní společnosti Karlsruhe v ČR, firmy Naveletrh s.r.o., na info@naveletrh.cz.

tisková zpráva naveletrh.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!