TATRA TRUCKS a CZECHOSLOVAK GROUP spolu s Transparency International zavádějí protikorupční program

11 května 2016, 10:54

TATRA TRUCKS a.s. a holding průmyslových firem CZECHOSLOVAK GROUP zavádějí ve spolupráci s českou pobočkou nadnárodní nevládní organizace Transparency International jako první subjekty v České republice protikorupční program přizpůsobený požadavkům Protikorupčního indexu firem obranného průmyslu, který spravuje ve spolupráci s jinými národními pobočkami Transparency International UK.

Jedná se o komplexní soubor zásad a opatření, které potírají korupci a netransparentnost ve všech myslitelných formách. Zahrnuje pravidla pro vztahy se zákazníky, subdodavateli či příjemci sponzorských darů. Kromě rozsáhlého dokumentu zveřejněného na websitech společností zahrnuje protikorupční program i etický kodex, prováděcí směrnici a průběžné protikorupční vzdělávání.

„Protikorupční program zaváděný ve spolupráci s Transparency International odráží zásady, které v automobilce TATRA platí již od jejího převzetí novými vlastníky v roce 2013. Kromě rizik vnější korupce se zaměřuje i na prevenci korupce vnitřní, tedy možnosti okrádání společnosti vlastními zaměstnanci, která je stejně nebezpečná,“ vysvětluje tiskový mluvčí TATRA TRUCKS Andrej Čírtek a dodává: „Jsme přesvědčeni, že tento preventivní protikorupční program podpoří dobré jméno nejen doma, ale i u našich zahraničních partnerů.“

Radim Bureš, programový ředitel Transparency International, uvádí: „TATRA TRUCKS a.s. a CZECHOSLOVAK GROUP patří mezi první subjekty, které v ČR aktivně reagovaly na existenci Protikorupčního indexu firem obranného průmyslu a zavedly protikorupční program v souladu s doporučeními Transparency International. Doufáme, že tento krok významných českých průmyslových firem, které v úhrnu představují 12 miliard Kč obratu a necelé 4.000 zaměstnanců, bude motivovat i další hráče českého obranného průmyslu.“

Martin Bednarz, generální ředitel TATRA TRUCKS, k zavedení protikorupčního programu sdělil: „Jeho přijetí je důkazem, že Tatra odmítá korupci ve všech jejích formách a hodlá tento postoj jasně komunikovat svým zaměstnancům i svým obchodním partnerům.“ Za protikorupční program a jeho implementaci je na úrovni představenstva zodpovědný jeho místopředseda a zároveň generální ředitel Martin Bednarz, na úrovni managementu je odpovědná personální ředitelka Hana Bobrovská, jejíž úsek spravuje i protikorupční linku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!