Hybridní nákladní vozidlo Scania získává ocenění za inovace

10 května 2016, 9:37

Distribuční nákladní vozidlo značky Scania, které bylo nedávno uvedeno na trh, získalo prestižní německé ocenění GREEN TRUCK FUTURE INNOVATION 2016 od předního odborného magazínu VERKEHRSRUNDSCHAU.

Uvedené hybridní řešení umožňuje provozovat 18-tunové distribuční nákladní vozidlo na čistě elektrický pohon na vzdálenost dvou kilometrů. Elektrický provoz je primárně určen pro situace jako noční rozvoz zboží ve městě, kde se vyžaduje tiché prostředí, nebo jízda uvnitř skladů nebo v podzemních parkovištích, kde se musí předcházet tvorbě výfukových plynů. V elektrickém režimu dosahuje úroveň hluku méně než 72dB(A).

Elektromotor je zkombinován s 9-litrovým spalovacím motorem Scania, který splňuje emisní normu Euro 6, přičemž umožňuje provoz na 100-procentní bionaftu, například FAME nebo HVO. V případě druhého zmíněného paliva je možné snížit emise CO2 až o 92 procent.

Součástí této modulární pohonné soustavy je elektromotor s výkonem 130kW (174 k) a točivým momentem 1.050 Nm, který je uložen mezi spalovacím motorem a speciální verzí automatické převodovky od společnosti Scania. Využitelná kapacita akumulátoru dosahuje 1,2kWh, což představuje střední úroveň spotřeby energie na základě rovnováhy mezi životností baterie a jízdním dosahem.

Tisková zpráva Scania

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!