Volkswagen na IAA Užitkových vozů v Hannoveru

14 září 2012, 0:00

Na letošním hlavním evropském veletrhu pro užitkové vozy IAA (od 20. do 27. září 2012 v Hannoveru) vystaví značka Volkswagen Užitkové vozy kompletní škálu svých lehkých užitkových modelů.

Těžiště expozice bude letos spočívat v oblastech BlueMotion Technology, pohonu všech kol a zejména nejrozmanitějších nástaveb a vestaveb na základě všech čtyř modelových řad. Volkswagen Užitkové vozy představí v Hannoveru přibližně 120 vozidel na výstavní ploše cca 10 000 m2.

„Rozmanitost pro každý úkol“ – to je motto, s nímž se bude značka Volkswagen Užitkové vozy prezentovat v dosud nevídaném rozsahu jako výrobce lehkých užitkových vozů poskytující největší rozmanitost variant v rámci rozsáhlé modelové nabídky. V expozici v hale 12 bude na ploše 4528 m2 vystaveno 31 vozidel rozdělených do různých tematických oblastí. Další vozidla budou stát na venkovních plochách nebo budou připravena ke zkušebním jízdám. V části pavilonu 35 a pod uměleckou dřevěnou střechou z výstavy Expo bude navíc prezentováno 63 modelů s nejrůznějšími nástavbami a vestavbami. Značka Volkswagen Užitkové vozy tak
bude mít na výstavě ve svém sídelním městě pro sebe vyhrazenu výstavní plochu 10.033 m2.

Think Blue. a eT!:
Volkswagen Užitkové vozy klade ve všech modelových řadách zvláštní důraz na výkonné a zároveň maximálně hospodárné pohony. Nejnižších hodnot spotřeby umožňuje dosahovat paket BlueMotion Technology, který se dodává od modelů Caddy přes všechny varianty řady T5, Amarok až po Crafter, a tím zajišťuje provozní náklady na nejnižší úrovni. Na vyhrazeném a dobře viditelném místě expozice budou na IAA rozmístěny nejúspornější varianty všech modelových řad. Jako maják bude mezi úspornými sériovými modely vyčnívat eT!. Tento speciálně pro doručovací služby koncipovaný výzkumný vůz představuje výhled na možnou budoucnost lehkého užitkového vozu. Jako vize budoucnosti reprezentuje nejvyšší současnou úroveň techniky elektrického pohonu pro užitkové vozy a je precizně přizpůsoben budoucím požadavkům zákazníků, zejména nabídkou možnosti částečně automatické jízdy s elektrickým pohonem v centrech měst.

Kompetence v oblasti pohonu všech kol:
Volkswagen Užitkové vozy nabízí jako jediný výrobce lehkých užitkových vozů všechny modely s pohonem všech kol 4Motion, od modelu Caddy až po Crafter. A to s úspěchem. Každý pátý prodaný užitkový vůz s logem Volkswagen má čtyři poháněná kola. Pro každou potřebu je připravena vhodná nabídka, ať se jedná o dodávkovou službu v horách lyžařským shuttlem, cestovní automobil s pohonem všech kol, pickup pro jízdu po šotolině i bulváru, nebo Crafter pro nasazení v extrémním terénu.

Nástavby a vestavby: Největší část výstavní plochy zaujmou letos nejrozmanitější nástavby a vestavby od četných partnerských výrobců nástaveb. Na ploše 5505 m2 v pavilonu 35 a pod střechou Expo bude stát 63 nejrůznějších vozů s nástavbami a
vestavbami, od historického T1 přes Crafter 7,5 t, Amarok se zvedací plošinou, Transporter v sanitním provedení až po vozidlo s chladírenskou nástavbou napájenou z fotovoltaických článků. S nejrozmanitější nabídkou mezi lehkými užitkovými vozy na základě čtyř modelových řad podtrhuje Volkswagen Užitkové vozy pozoruhodným způsobem své vedoucí postavení v tomto segmentu.

Dalším tématem je desetileté výročí služeb „CarePort“ poskytovaných značkou Volkswagen Užitkové vozy, jakož i jubileum „65 let Transporteru“, které bude oslaveno výstavou celkem deseti historických užitkových vozů v expozici uvnitř výstavní haly i na venkovní ploše pod střechou Expo.

Tisková konference značky Volkswagen Užitkové vozy začne 18. září v 10:15 h v sálu 1 Konferenčního střediska na výstavišti.

Tisková zpráva VW

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!