OPTIFLEET si získal české dopravce

16 března 2016, 17:51

Renault Trucks dodává svým zákazníkům společně s novými vozidly rozsáhlou nabídku služeb a dopravních řešení. Mezi českými dopravci roste zájem především o systém Optifleet – řešení pro správu vozového parku, který aktuálně monitoruje více jak 1.000 jejich vozidel nové modelové řady.

Systém Optifleet nabízí dopravcům řešení pro správu vozového parku na klíč, které jim umožní snížené provozních nákladů a roční úsporu na jednom vozidle až 5.000 euro ročně. Návratnost investice této služby je do 3 měsíců. Všechna vozidla Renault Trucks Euro 6 dálkové, těžké stavební a stavební modelové řady jsou vybavena systémem Optifleet již ve výrobě.

Optifleet v sobě kombinuje elektronickou kalkulačku instalovanou ve vozidle, telekomunikační systém pro přenos dat a internetovou stránku, kde jsou všechny informace k nahlédnutí. Obsahuje 4 moduly. Check  pro sledování technických dat vozidla na dálku s cílem snížit jeho spotřebu paliva. Drive pro získání informací v reálném čase o době řízení, umožňuje nastavovat a stahovat údaje z tachografu a karty řidič. Map lokalizuje vozidlo v reálném čase a konečně Link, který zprostředkuje komunikaci s řidičem.

„Od uvedení nové modelové řady v roce 2013 využívá služeb Optifleetu více jak 1000 vozidel Renault Trucks českých dopravců. Počet vozidel, ve kterých byl systém aktivován, vzrostl meziročně o 100%, což je úctyhodný nárůst a svědčí o snaze našich zákazníků maximálně využívat nástrojů, které jim pomohou redukovat provozní náklady. Systém jim poskytuje zpětnou vazbu o provozu vozidel na základě konkrétních dat, která jim umožní snadné vyhodnocení a porovnání. Umožňuje lokalizovat jedno nebo více současně, čímž přispívá k lepší produktivitě vozového parku a snížení provozních nákladů. Optifleet je propojen s řadou logistických firem jako například DHL, Gefco, LKW Walter, TimoCom nebo Arcelor Mittal, “ dodal Vít Jurajda Optifleet Manager, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!