Renault Trucks plní sny!

22 října 2015, 10:25

Sen o účasti na dálkové rallye s profesionálním závodním týmem se stal pro českého zákazníka značky Renault Trucks Tomáše Sovu ze společnosti DS-Servis s.r.o. skutečností! Od 5. do 10. října absolvoval po boku týmu MKR a Mammoet Rallysport a jejich dvou závodních speciálů Renault Trucks K 520 Rallye OiLybia v Maroku. Nezapomenutelné dobrodružství navíc umocnilo historicky první vítězství týmu v této prestižní soutěži!

Samotné cestě do Maroka předcházelo vítězství Tomáše Sovy v soutěži, kterou pro své české a slovenské zákazníky připravila značka Renault Trucks ve spolupráci s týmem MKR v rámci akce Adventure 2015 ve vojenském prostoru Záhorie na Slovensku. V jízdě zručnosti, závodu bugin a jízdě na čas a přesnost dokázal porazit všechny své soupeře a mohl se tak radovat z dárku v podobě účasti, co by člen týmu MKR a Mammoet Rallysport, na rallye OiLibya, která je pro závodní týmy poslední ostrou zkouškou před věhlasným Dakarem.

„Dojmy, které jsem si z Maroka přivezl, se nedají slovy snad vyjádřit. Dokonalý zážitek, fantastická cesta a hlavně euforie, která ještě neopadla! Dobrodružství pro mě začalo už v Praze na letišti, kdy jsem vůbec poprvé absolvoval cestu letadlem. Raději se všude dopravuji po čtyřech kolech, ale Maroko bylo přeci jen trochu dál a tak jsem musel vyměnit svůj oblíbený dopravní prostředek za letadlo. Hned po příletu do marocké Marrákeše jsme spolu s bulharským kolegou vyrazili na skoro 400 kilometrovou cestu za týmem do dějiště závodu a prvního bivaku poblíž Zagory. A následující den pak začal samotný závod. Pro mě osobně životní zážitek, protože jsem byl po celou tu dobu jedním z mechaniků MKR a Mammoet Rallysport. Samozřejmě jsem měl z počátku obavy, ale to, že jsem mohl pomoci a přiložit ruku k dílu mě jich brzy zbavilo. Chtěl jsem být normální součástí týmu a být na místě maximálně užitečný. To všechno se mi splnilo a bylo pro mě z celé akce vlastně to nejvíc! Mít možnost jakkoli pomoci týmu, navíc k tak fantastickému výsledku v podobě vítězství je pro mě tím největším zážitkem! Tým fungoval naprosto špičkově, kluci jsou opravdoví profesionálové, kteří odváděli neskutečnou práci! Závodní speciál K 520 je na velmi vysoké úrovni, což mě upřímně překvapilo s ohledem na to, že se teprve loni vůbec poprvé zúčastnil rallye Dakar. Týden strávený s týmem MKR mi dal strašně moc, úspěch tady netvoří jeden člověk, ale skvělé fungování celého týmu. Byla pro mě velká čest být jeho součástí! Rád bych také poděkoval českému zastoupení Renault Trucks, který mi umožnil tohle fantastické dobrodružství s MKR prožít!“ uzavřel své vyprávění Tomáš Sova

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!