Scania řady R získala ocenění Fleet truck of the year 2015

15 července 2015, 9:01

Třicátý ročník prestižního předávání cen Motor Transport Awards se odehrál před zraky více než 1.500 hostů v Londýně. Ceny známé jako „Oskaři“ dopravního průmyslu poukazují především na inovace, špičkové služby, efektivitu a kvalitu. Vítězové byli korunováni hned v několika kategoriích a v té s názvem Fleet Truck of the year (flotilové nákladní vozidlo roku) vybojovala prvenství Švédská automobilka Scania se svým tahačem řady R.

Scania řady R už je na trhu dlouhých deset let a s výjimkou jednoho roku se řadila po celou tuto dobu mezi tři nejpopulárnější a nejprodávanější tahače ve Velké Británii. V zatím posledním roce 2014 obsadil tento vůz druhou pozici s tržním podílem 15%. Výsledky tak jasně ukazují na pověstnou kvalitu značky Scania – ani výrazně novější modely ostatních výrobců se proti ostřílenému matadorovi nedokázaly výrazněji prosadit.

Rozhodně to ale nebyl sentiment, co přesvědčilo hodnotící komisi, aby zvolila Scanii řady R za nejlepší flotilové nákladní vozidlo roku. Model Scania R450, s přehledem nejprodávanější Scania řady R uplynulého roku, zaujal především špičkovým motorem Euro 6, který používá k recirkulaci výfukových plynů výhradně systému SCR. Výkon motoru o objemu 12,7 litrů činí 450 k, točivý moment pak dosahuje 2.350 Nm a obě tyto hodnoty jsou dle poroty vzhledem k ceně vozidla nadprůměrné. Kdo požaduje vyšší výkon, má k dispozici ještě verzi o výkonu 490 k (točivý moment 2.550 Nm) nebo unikátní 16,4-litrové agregáty V8.

Porota rovněž ocenila, že Scania bez přestávky vyvíjí software pro systém automatického řazení Opticruise, a to hlavně v oblasti Scania Active Prediction, což je prediktivní tempomat využívající data z GPS k maximálně hospodárnému provozu.

Když se k výše uvedenému přidá pověstná spolehlivost, špičkové zpracované interiéry, vysoká zůstatková hodnota a hlavně bezkonkurenční obliba u řidičů, je jasné, proč porota vybrala Scanii řady R jako nejlepší flotilové nákladní vozidlo roku.

O výsledcích Motor Transport Awards rozhodovalo více než 70 vedoucích představitelů přepravního průmyslu. V kategorii Fleet truck of the year byla společně se Scanií řady R do užšího výběru nominována vozidla DAF LF, DAF XF, MAN TGX a Mercedes-Benz Actros.

Více informací o soutěži a výsledky dalších kategorií naleznete na http://www.mtawards.co.uk/

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!