Královna silnic R 730 pro společnost Parotrans

20 dubna 2015, 10:39

Scania je jediným výrobcem, který produkuje nákladní vozidla s motory V8 splňující emisní normu Euro 6. A skutečným vrcholem nabídky, královnou silnic, je Scania R730, tedy špičkový vůz disponující výkonem 730 k. V České republice je takových strojů jen velmi málo, a proto nový přírůstek klatovské společnosti Parotrans s.r.o. nemohl zůstat bez povšimnutí. A pozornost by měl nový vůz vzbuzovat i daleko za hranicemi naší země.

Firma Parotrans získala první Scanii paradoxně náhodou, kdy její majitel pan Jan Bureš převzal leasing od svého kamaráda. Nicméně vozidlo ho natolik zaujalo, že navázal spolupráci s nezávislým dealerem Scanwest Plzeň a postupně rozšířil svou flotilu na osm aut s Griffinem ve znaku. Každé z vozidel bylo silnější a silnější, tudíž nejvýkonnější model byl jen logickým vyústěním dosavadní spolupráce. „Běžně se specializujeme na dlouhé přepravy, kdy naše vozidla ujedou 3.200 až 3.500 kilometrů týdně,“ uvedl k využití vozového parku majitel společnosti Jan Bureš. Nicméně jedním dechem dodal, že nová R 730 nemá zapadnout do průměru flotily. „Tato sedmsettřicítka je vrchol všeho, co jsme si přáli a rozhodně se nejedná o auto stavěné na naše běžné dlouhé přepravy. Tam skutečně stačí výkon do 450 k. Toto vozidlo je připraveno na speciální přepravy a je konstruováno i na supertěžké náklady a na dálkové přepravy mimo Evropskou Unii.“ Nová Scania R 730 by se tak měla podívat do zemí východního bloku, jako jsou Rusko, Ukrajina, Řecko, Irák nebo Sýrie. I z toho důvodu byla jasnou volbou nejsilnější specifikace motoru V8. „Už před dvěma lety jsme seděli s prodejcem panem Bláhou nad katalogem, dívali jsme se, co Scania nabízí a u R 730 jsem řekl, že toto auto si jednou koupím.  A za poslední dva roky se situace vyvinula tak, že i pro tento výjimečný vůz máme práci, takže je tady a nic slabšího nepřipadalo v úvahu,“ vysvětlil motorizaci Jan Bureš.

Předání Scanie R 730 je naprosto výjimečnou událostí nejen pro Jana Bureše, ale také pro obchodního zástupce společnosti Scanwest pana Daniela Bláhu: „Každé předání nového vozidla je událost, nicméně tentokrát to je přece jen o trochu mimořádnější vzhledem k motorizaci tohoto tahače. Motory V8 jsou vrcholem naší nabídky a 730 je pomyslnou špičkou ledovce. Jsem velmi rád, že naše spolupráce s firmou Parotrans přinesla i tento výjimečný tahač. Všichni ve Scanwestu si vždy velmi vážíme důvěry a zejména pak dlouhodobé loajality k nám i ke značce Scania, za kterou i panu Burešovi moc děkujeme.“ 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!