Scania propůjčí své svaly MotoGP

30 března 2015, 9:52

Čtrnáct špičkových kamionů Scania V8 bude přepravovat vybavení potřebné k zajištění světového šampionátu FIM MotoGP díky nově podepsané dohodě s promotérem seriálu, společností Dorna Sports S.L.

Scania bude hrát klíčovou roli v zajištění mistrovství světa FIM MotoGP, protože byla jmenována oficiálním dodavatelem nákladních vozidel pro tento prestižní šampionát. Na základě dohody s Dorna Sports SL, držitelem komerčních práv na MotoGP, poskytne Scania 14 vozidel osazených motory V8. Ty budou zajišťovat nezbytný servis při transportu zázemí z okruhu na okruh a významným způsobem se tak budou podílet na organizaci jednotlivých závodů.

Letošní sezóna MotoGP čítá 18 závodů konajících se v 13 zemích na čtyřech kontinentech, tudíž jde o skutečnou globální událost. Jako globální společnost působící ve více než 100 zemích po celém světě je proto Scania ideálním partnerem pro tento šampionát. Generální ředitel Dorna Sports pan Carmelo Ezpeleta vyjádřil nad uzavřenou dohodou potěšení. "Jsem velmi rád, že máme za partnera velkého výrobce, jakým je Scania. Díky této spolupráci budeme mít potřebnou podporu ve všech zemích, kde se konají naše závody. Jsme přesvědčeni, že spolupráce mezi Dorna Sports a Scanií bude velmi úspěšná."

Dohoda přináší Scanii nesporné výhody, včetně možnosti oslovit globální publikum. Švédský výrobce bude celosvětově demonstrovat svou schopnost vyhovět náročným požadavkům této prestižní závodní série.

José Antonio Mannucci, generální ředitel společnosti Scania Ibérica uvedl, že je mu ctí spolupracovat na tomto projektu. "Ve Scanii jsme všichni hrdí na to, že Dorna bude spoléhat na naše exkluzivní vozy V8, které nově zajistí veškerou logistiku šampionátu MotoGP. Naším cílem je na základě této dohody poskytnout týmu Dorna MotoGP nejen samotná vozidla, ale také přidanou hodnotou, kterou v současné době nabízíme všem našim zákazníkům po celém světě."

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!