Možnosti filtrace paliva

9 dubna 2016, 16:59

Technické informace o produktech Fleetguard.

Problémy s čistotou paliva způsobují po celém světě nákladné škody na motorech a jejich komponentech.
Vývoj moderních vznětových motorů Vznětové motory se dramaticky změnily v posledních desetiletích aby zajistily vyšší energetický výkon, lepší efektivitu spalování paliva a větší spolehlivost. Tento postup v technologiích přinesl novou konstrukci motoru, který využívá vysokotlakého spalování paliva – Common rail systémy (HPCR). Tyto palivové systémy pracují se zvýšením tlaku paliva až na 2000 barů a přísnějšími rozměrovými tolerancemi.

K poškození součástí palivových systémů může dojít v případě organické a anorganické kontaminace, včetně vody, obsažené v palivu. Ochrana proti těmto potenciálním hrozbám je životně důležitá pro udržení provozuschopnosti motoru a snížení nákladů na údržbu.

Dopady globálních emisních předpisů na provozní podmínky.
Zavedení globálních standartů na čistotu ovzduší, které se zaměřily na snížení emisí pevných částic (NOx a saze) také zvýšilo výzvy pro systémy spalování motorové nafty. Změna pravidel emisí a zvýšení cen paliv vytvořených na bázi s ultra nízkým obsahem síry (ULSD) a směsi bionafty, vytváří jedinečné výzvy pro provoz a údržbu palivového systému. Ve většině HPCR systémů, jsou přísnější požadavky na efektivitu filtrace částic a jemnější filtrace je kritickým požadavkem moderních dieselových motorů.

Čisté palivo a jemnější filtrace
Čisté, nekontaminované palivo je klíčem k dosažení maximálního výkonu palivového systému a delší životnosti pro moderní dieselové motory. Bez vysoké kvality filtrace pohonných hmot a dodržování pravidelných intervalů výměny filtrů, může znečištění paliva vést k nákladným opravám a odstávkám motoru. Studie čistoty paliva zjistila, že více než 50% paliv používaných po celém světě nesplňuje ISO 4406 18/16/13 (2.500 částic/ 1 ml / @ 4um ©) jako standart čistoty paliva. Dodavatelé systémů vstřikování paliva dnes vyžadují, aby palivo, vstupující do systému vstřikování paliva splňovalo ISO 12/9/6 standartu čistoty. Odstranění nečistot a kontaminantů, účinné oddělení vody z paliva s vysokou kvalitou snižuje opotřebení součástí a přispívá k optimalizovanému spalování paliva a výkonu motoru.

Od předfiltru k řešení filtračních systémů paliva „vše v jednom“ Cummins Filtration nabízí řešení, která chrání Vaše zařízení.

Fleetguard® produkty filtrace paliva pro současné dieselové motory.
Jako přední dodavatel produktů palivové filtrace pro hlavní světové výrobce vozidel, Cummins Filtration poskytuje produkty palivové filtrace a systémy, které chrání motory, jejich součásti a příslušenství. Náš široký sortiment výrobků filtrace paliva Fleetguard zahrnuje:

Filtrace paliva na motoru
Palivové filtry Fleetguard poskytují nejlepší výkon ve své třídě s použitím patentovaného média StrataPore™ s nadprůměrnou mikronovou účinností, které odstraní jak velké částice, tak i nejmenší nečistoty a kontaminující látky. Každá vrstva média obsahuje jedinečné vlastnosti, které zvyšují životnost filtru s přihlédnutím na požadavky použití.

Používání těchto typů filtrů Fleetguard přímo na agregátu motoru a případně předfiltrů je vhodné především v rámci normálních provozních podmínek s přijatelnou úrovní čistoty paliva.

Trvanlivost výrobku je důležitým faktorem při provozu vznětových motorů, protože promáčknutí nebo poškození filtru při manipulaci může způsobit korozi, ovlivňuje nárůst tlaku a negativně ovlivňuje proudění paliva přes filtr. „ Uživatelsky přátelský“ filtr Fleetguard je vyroben z pokročilých polyamidových a nylonových materiálů, vyztužených skelnými vlákny a odolává promáčknutí. Lehký filtr poskytuje více možností likvidace a umožňuje snadnou instalaci s integrovaným vroubkovaným úchopem a jednosměrným (pouze pro povolení) ½ "otvorem pro ráčnu. A StrataPore médium zabraňuje také tomu, aby se nejškodlivější kovové a další nečistoty nedostaly k pohyblivým součástem motoru.

Pokročilá filtrace paliva
Jako se zvyšuje tlak na spalování paliva s vyšší čistotou více výrobců vozidel specifikuje použití odlučovačů vody z paliva v celém servisním intervalu. Palivové filtry Fleetguard a separátory vody jsou postaveny z lehkého kompozitního materiálu s patentovaným StrataPore filtračním médiem uvnitř.

Vysoký výkon Fleetguard technologie filtr-ve-filtru, pro vysokotlaké Common Rail systémy v motorech, poskytují optimálně navržená filtrační média, která zabraňují tvorbě koroze v moderních vysokotlakých palivových systémech. Filtr nabízí dvoustupňové odstranění částic s hodnotou 5 mikronů filtrace a eliminuje problémy s dodatečnou filtrací a palivovým potrubím. Jeho unikátní design umožňuje opakované používání tělesa filtru a výměny pouze filtrační vložky v servisním intervalu.

Poblíž motoru, oddělená montáž palivové filtrace
Fleetguard zařízení pro zpracování pohonných hmot a nafty jsou nejlepší ve své třídě na zachycení vody a nečistot z paliva, pracující při průtoku 225 až 680 l / h. Se StrataPore médiem uvnitř, tato zařízení snižují kontaminaci a přináší delší servisní intervaly. Každý systém nabízí jedinečné vlastnosti, jako jsou senzory na vodu v palivu, senzory pro sledování čistoty paliva, ohřívače paliva pro udržení správné teploty a technologii Vidět znamená věřit™, kde díky průhlednému krytu filtru vidí uživatel míru znečištění a kdy je již zapotřebí vyměnit filtrační vložku.

Sortiment zahrnuje Fuel Pro®, Diesel Pro® a průmyslovou aplikaci IndustrialPro® "Vše v jednom" zařízení jako jednotlivé, zdvojené (duplex) a trojité (triplex) jednotky pro silniční, terénní a stacionárních průmyslové aplikace.

Skutečný výkon. Spolehlivé řešení.
Vzhledem k tomu, že vyšší výkon a delší životnost palivového systému se předpokládá u paliva bez znečišťujících látek, především u ULSD pohonných hmot a směsí bionafty, Cummins Filtration nabízí první linii obrany v zásobníku paliva, aby se zajistilo, že se do systému motoru dostane nejčistší palivo. Zásobníková filtrace paliva Fleetguard® používá StrataPore ™syntetická média účinná v širokém rozsahu mikronů, aby poskytovala maximální ochranu.

Čistší palivo znamená nižší spotřebu paliva a šetří provozní náklady. Filtry palivových zásobníků Fleetguard, jako je Fuel Island a Winslow hloubkové filtry, přináší hodnotu našim zákazníkům, kterou lze očekávat od lídra trhu.

Expertní palivová filtrační řešení
Cummins Filtration navrhuje a vyrábí originální systémové produkty filtrace paliva, které splňují a překračují specifikace výrobců vozidel pro optimální ochranu, prodloužené servisní intervaly a snížení provozních nákladů. S rozsáhlými zkušenostmi v integrovaných systémových řešeních pro moderní dieselové motory, nabízíme produkty na podporu pečlivých požadavků moderních systémů s vysokým tlakem paliva.

Naše inovativní technologie čištění paliva patří do ISO 22/20/18 a do ISO 18/16/13 a lepší, s použitím ucelené kombinace filtrů od zásobníku až po motor. Můžete věřit společnosti Cummins Filtration jako technologickému expertovi pro kompletní ochranu vašeho dieselového palivového systému motoru.

Produkty Fleetguard zakoupíte v síti prodejen firmy SCHÄFER a SÝKORA s.r.o.

SCHÄFER a SÝKORA s.r.o.
Cihlářská 1000/2, 408 01 Rumburk
tel.: +420 412 354 911 – 915, fax: +420 412 333 690, mobil: +420 602 417 158,
e-mail: info@sasa.cz
www.sasa.cz | www.e-sasa.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!