Správný tlak vzduchu pro více než 700 modelů vozidel na www.continental-tires.com

10 července 2013, 11:22

Správný tlak vzduchu v pneumatikách zajišťuje ekonomickou a pohodlnou jízdu, přičemž zároveň předchází poškození pneumatik. Ale jen málo čerpacích stanic poskytuje tabulku s tlaky vzduchu a řidičům může trvat dlouhou dobu, než najdou štítek se správnými hodnotami.

Proto Continental nabízí tabulku s tlaky vzduchu pro přibližně 700 aktuálních modelů vozidel od 42 výrobců ke stažení na www.continental-tires.com v rubrice „Downloads – Technical Information“. V ní jsou uvedeny informace pro příslušné vozidlo s nákladem i bez něj. Pokud zde nemůžete najít vaše vozidlo nebo je vaše vozidlo vybaveno nestandardními pneumatikami, obraťte se na specializovaného prodejce pneumatik nebo vozidel.

Tlak vzduchu v pneumatikách přizpůsobený zatížení vozidla pomáhá snížit valivý odpor, čímž dochází k úspoře paliva. Rovněž snižuje opotřebení a předchází poškození z důvodu přetížení. Continental proto doporučuje kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách každých 14 dnů, minimálně však po každém doplňování paliva. Před kontrolou pneumatik nejezděte příliš daleko, protože jinak budou pneumatiky příliš zahřáté pro naměření správné hodnoty.

Tisková zpráva Continental Barum

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!