Nová řada nákladních pneumatik MICHELIN

26 října 2012, 0:00

Pro snadnější pochopení a racionalizaci své prodejní řady se společnost Michelin rozhodla pojmenovat a rozsegmentovat jednotlivé produkty podle toho v jaké oblasti daný product můžete nalézt. Tento přístup označován jako “správná pneumatika pro danou práci”, umožní dopravním společnostem snázeji zvolit vhodné obutí pro své vozy.

Rodina nákladních pneumatik MICHELIN do šesti produktových skupin:

 • MICHELIN X Line, navržena speciálně pro dálkovou přepravu a pro použití na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla.
 • MICHELIN X Multi, navržena speciálně pro regionální i dálkovou přepravu. Vhodná pro všechny typy povrchů.
 • MICHELIN X Coach, navržena speciálně pro autobusy. Vhodná pro regionální i dálkovou přepravu a pro všechny typy cest.
 • MICHELIN X Works, navržena speciálně pro různé oblasti použití, na silnice, staveniště and pro použití v lomech.
 • MICHELIN X InCity, navržena speciálně pro použití v městských a příměstských oblastech a silnicích.
 • MICHELIN X Force, navržena speciálně pro civilní a vojenská vozidla. Vhodné na nerovné, drsné a nezpevněné povrchy.

Pomocí této nové segmentace si budou moci zákazníci vybrat vhodnou pneumatiku Michelin.

MICHELIN X Line Energy

Řada pneumatik, která opravdu redukuje spotřebu paliva na dlouhých trasách Michelin představuje X Line Energy. Pneumatiku pro tahače pro dálkovou přepravu a použití na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla.

Postupně nahradí MICHELIN Energy SaverGreen. MICHELIN X Line Energy bude dostupná v těchto rozměrech:

 • 315/70 R 22.5 Z (všechny pozice)
 • 315/70 R 22.5 D (hnací náprava)
 • 385/55 R 22.5 T (návěsy)

Nová MICHELIN X Line Energy je již pátou generací obutí s nízkým valivým odporem. Pneumatika MICHELIN X Line Energy má hodnotu B pro oblast valivého odporu u nákladních pneumatik pro tahače a hodnotu A pro návěsy. Úroveň A znamená, že
MICHELIN X Line Energy T může ušetřit až €2,000 z ročních účtů za palivo. Počítáno pro návěs, který ročně najede 130.000 km se stejnou sadou pneumatik obutých na všech pěti osách a při ceně paliva €1.10 za litr a v porovnání se pneumatikami MICHELIN X Multiway 3D ve stejném rozměru.

Kvality nové MICHELIN X Line Energy plně korespondují s očekáváními dálkových přepravců tím, že nabízí tyto benefity:

 • Spolehlivost díky speciální kostře pneumatiky, odolnost vůči protáčení na ráfcích, účinné brždění na mokru a pohodlná jízda s přesným řízením pro řidiče.
 • Vysoký kilometrový nájezd (před prořezáním a protektorováním), pravidelné opotřebení a všestrannost umožňující použití této pneumatiky i na jiných typech cest než je přímo určená. V porovnání s předchozí generací, pneumatikou Michelin Energy SaverGreen, vydrží nová MICHELIN X Line Energy podstatně déle. U předních je to až 20% a u zadních až 12% pokud hovoříme o návěsu.
 • Neměnný výkon v čase. I přes to, že je pneumatika sjetá ze 60%, nabízí nová MICHELIN X Line Energy neustále stejný výkon a bezpečnost. Navýšení počtu ujetých kilometrů bylo docíleno i bez toho, že by došlo k zhoršení jiných výkonnových charakteristik pneumatiky, přesně podle strategie společnosti Michelin. Nová MICHELIN X Line Energy je vyráběna v továrnách Michelin po celé Evropě. Je certifikována podle ISO 14001, což je v souladu s těmi nejpřísnějšími standardy ochrany životního prostředí.

Nová pneumatika bude k dispozici od listopadu 2012 v originální výbavě a pro náhradní použití a u prodejců začátkem února 2013.

Tisková zpráva Michelin

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!