Bridgestone uvádí na trh pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro regionální dopravu

20 září 2012, 0:00

Bridgestone postupně nahrazuje své nejprodávanější pneumatiky R297 pro vodicí a M729 pro poháněné nápravy nově vyvinutými pneumatikami R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla provozovaná v evropské regionální dopravě.

Nové pneumatiky se vyznačují robustností pro všestranné využití, vysokou úrovní výkonu a dlouhou životností v široké škále provozních podmínek.

Nové pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 byly vyvinuty v reakci na trend stále rychleji se měnících provozních podmínek ve vozových parcích. V regionálních aplikacích se navíc rozšiřuje škála provozních profilů sahajících od jízdy po dálnici až po lehký provoz na silnici i v terénu.

„Regionální“ segment, který představuje cca 42% celkového trhu pneumatik pro nákladní vozidla, zahrnuje také rozmanité typy vozidel – běžná nákladní vozidla, cisternová vozidla, vozidla s mrazírenskými nástavbami, autobusy a specializovaná vozidla, například pro přepravu dřeva a svoz odpadu – čímž dále vzrůstá rozmanitost podmínek.

S ohledem na uvedenou situaci na trhu vyvinul Bridgestone pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla s větší robustností pro rozmanité podmínky a širší možnosti využití bez ztráty výkonu nebo bezpečnosti. Lépe si poradí také s nízkým tlakem vzduchu v pneumatikách a přetížením, což jsou podle průzkumu společnosti Bridgestone běžné jevy v současných smíšených provozních podmínkách.

Delší životnost a lepší vlastnosti pro protektorování

Pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla jsou konkrétně navrženy pro trasy dlouhé mezi 50 a 1000 km, pro zákazníky, kteří by rádi u svých pneumatik zlepšili životnost a náklady na kilometr.

Mezi význačné provozní vlastnosti patří v porovnání s předchůdci R297 a M729 dlouhá životnost s vyváženým součinitelem valivého odporu, vynikající trakce (R-DRIVE 001), velmi odolné kostry s maximálním potenciálem pro protektorování a vylepšený potenciál pro prořezávání.

Exkluzivní technologie směsi

Inženýři Bridgestone dosáhli výše uvedené úrovně výkonu použitím vlastní patentované směsi NanoPro-Tech™, která snižuje energetické ztráty ve vrchní vrstvě běhounu v průběhu odvalování pneumatiky. Nižší energetické ztráty vedou k nižšímu valivému odporu, dlouhé životnosti s vynikající odolností vůči opotřebení bez kompromisů v provozních vlastnostech pneumatiky.

Pokrokové dezény jsou navrženy s využitím nejmodernějších technologií Bridgestone. Spojovací můstky mezi jednotlivými bloky na směrové pneumatice R-DRIVE 001 zvyšují tuhost a prodlužují životnost. Hranatá kontura ramen pneumatiky R-STEER 001 podporuje stabilitu při průjezdu zatáčkou a prodlužuje životnost pneumatiky. Vytlačovače kamínků z dezénu zlepšují potenciál pro protektorování a dvoustupňový profil drážek je zaměřen na ovladatelnost na mokru a v zimních podmínkách.

„Nové pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla si zachovávají přednosti svých předchůdců a navíc poskytují provozovatelům vozových parků větší odolnost a delší životnost v rozmanitých podmínkách při nižších nákladech na kilometr,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí oddělení marketingového plánování užitkových pneumatik společnosti Bridgestone Europe.

Rozsáhlé provozní zkoušky v 18 zemích EU, sahající od náročného silničního a terénního provozu až po 100% jízdu po dálnici, prokázaly u pneumatik R-STEER 001 a R-DRIVE 001 vynikající odolnost a vylepšený potenciál pro protektorování a prořezávání při udržení provozních vlastností na úrovni očekávané od prémiových pneumatik Bridgestone pro nákladní vozidla.

Pneumatiky Bridgestone R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla budou uváděny na evropské trhy postupně od října 2012, zpočátku v nejběžnějším rozměru pro regionální aplikace: 315/80 R 22,5. Další rozměry budou následovat.

Tisková zpráva Bridgestone

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!