Pneumatiky Bridgestone dovezly kolový nakladač Volvo ke světovému rychlostnímu rekordu

23 května 2012, 0:00

Kolový nakladač Volvo vybavený pneumatikami Bridgestone VHS pokořil rychlost 103 km/h, a stanovil tak nový světový rychlostní rekord pro tento druh vozidla.

Výkonný koncepční prototyp Volvo L60G PCP (Performance Concept Prototype) ustanovil rekord na závodní dráze Anderstorp nedaleko Gislavedu ve Švédsku. Akce byla organizována společností Swecon, regionálním prodejcem stavebních strojů Volvo, za účelem propagace výkonnosti stavebních strojů Volvo a zejména nové řady kolových nakladačů.

„Swecon nás na základě dobrých praktických zkušeností s pneumatikami Bridgestone požádal o podporu v tomto pokusu o rekord,“ říká Gerry Hartley, šéfkonstruktér OTR pneumatik společnosti Bridgestone Europe.

Pneumatika Bridgestone VHS: bez vibrací
Inženýři Bridgestone navrhli použít místo původních pneumatik 20,5 R 25 na nakladači pneumatiky VHS (V-Steel Highway Service) pro jeřáby s rozměrem 525/80 R 25, protože kolové nakladače jezdí normálně rychlostí do 40 km/h. OTR pneumatiky pro jeřáby v podobném rozměru mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h.

Každá pneumatika Bridgestone VHS na nakladači Volvo L60 G PCP musela pro rekordní jízdu zvládnout zatížení 2,5 tuny. Při tomto zatížení a plánované rychlosti 100 km/h doporučili inženýři Bridgestone nahustit pneumatiky na tlak 500 kPa (5 barů). Zkoušky provedené před finální jízdou potvrdily vynikající výkon pneumatik, které poskytovaly suverénní stabilitu, dobrou zpětnou vazbu pro řidiče a nezpůsobovaly žádné vibrace.

„Jsme potěšeni, že Swecon oslovil společnost Bridgestone. Byli jsme si ihned jisti, že budeme mít správnou pneumatiku pro tuto jedinečnou akci, což potvrdil řidič, který prohlásil, že pneumatiky VHS byly velmi stabilní a bez vibrací,“ dodal added Gerry Hartley.

Lídr v segmentu terénních pneumatik OTR
Bridgestone vyvíjí a vyrábí terénní pneumatiky OTR (Off-The-Road) již více než 70 let. Během této doby si společnost vybudovala vedoucí pozici na trhu a v současnosti dodává kompletní řadu produktů a služeb v segmentu OTR pro zákazníky z odvětví těžby, stavebnictví, údržby dálnic a překládky zboží v přístavech po celém světě.

Divize Bridgestone Off-The-Road je od roku 1989 oddělena od aktivit pro osobní vozy a pro nákladní vozidla a autobusy. Bridgestone se tak mohl zaměřit na tržní segment OTR pneumatik intenzivněji než většina ostatních výrobců a vyvíjet diverzifikované produkty pro specifické požadavky, které vycházejí vstříc poptávce zákazníků z celého světa požadujících pneumatiky s konzistentně vysokou kvalitou.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!