Společnost Goodyear je partnerem evropského šampionátu tahačů i v letošním roce

11 května 2012, 0:00

Goodyear s potěšením oznamuje, že také v roce 2012 je partnerem evropské asociace týmů v závodech tahačů TRO (Truck Racing Organisation). TRO zastává roli manažera série závodů FIA Chamionship a současně zajišťuje pro všechny účastníky z federace FIA (Federation Internationale de l’Automobile) dodávání oficiálně schválených závodních pneumatik Goodyear, k nimž poskytuje kompletní podpůrné služby.

Turecký Istanbul Park je místem, na kterém se uskuteční úvodní kolo šampionátu evropských závodů tahačů v roce 2012. Již tento víkend se na tamějším startovním roštu sejdou mnohaset-koňové tahače, aby zahájily další sezonu těchto vzrušujících závodů.
Od loňského roku se o dodávání závodních pneumatik Goodyear stará výhradně organizace TRO. Týmy si mohou pneumatiky objednat na oficiálních stránkách TRO nebo na okruhu, kde zaměstnanci TRO pneumatiky přezouvají. Pneumatiky jsou skladovány a přepravovány mezi okruhy ve spolupráci s Roinaeu Logistic. To umožňuje týmům zakoupit si pneumatiky na všech okruzích. Aby byla zajištěna spravedlivá distribuce pneumatik, TRO ve spojení s FIA pořádá před každým závodem loterii. Díky ní, nikdo neví, jaké tým dostane konkrétní pneumatiky dříve, než proběhne losování.

TRO dodává závodní pneumatiky Goodyear nejen do závodů šampionátu FIA, ale i k testování a do národních závodů tahačů. Na každém závodě je připravený profesionální tým mechaniků TRO, který ve speciálně vybaveném servisním prostoru mění a vyvažuje pneumatiky. Kontrola a správa pneumatik probíhá za pomocí technologie RFID umožňující funkcionářům FIA ujistit se, zda všichni závodníci splňují přísná nařízení.

Goodyear dodává závodní pneumatiky na tahače od roku 2004. V současnosti je dodávána závodní pneumatika Goodyear o rozměru 315/70R22.5, která byla navržena a vyvinuta přímo pro evropské závody tahačů. Vychází ze stejné technologie jako pneumatika Goodyear Regional RHS se speciální běhounovou směsí a dezénem, která poskytuje výbornou přilnavost a dobrou životnost za všech podmínek. Technologie RFID (mikročip zabudovaný v pneumatice, jenž poskytuje informace o pneumatice), která byla poprvé uvedena v pneumatikách používaných v závodech šampionátu britských cestovních vozů, je nyní standardně používána ve všech závodních pneumatikách nákladních vozů.

Závody tahačů 2012
Letošní první kolo šampionátu konající se v Istanbul Parku bude prvním závodem v historii šampionátu, který se odehraje na turecké půdě. Další změnou pro rok 2012 je přesunutí závodu ze španělského okruhu v Albacete na okruh Jarama, což znamená, že madridský okruh bude v letošním roce hostit dva závody.

 Datum  Okruh  Země
 13.05.2012  Istanbul Park  Turkey
 20.05.2012  Misano  Italy
 10.06.2012  Jarama  Spain
 24.06.2012  Nogaro  France
 01.07.2012  Donington  UK
 15.07.2012  Nürburgring  Germany
 29.07.2012  Smolensk  Russia
 02.09.2012  Most  Česko
 23.09.2012  Zolder  Belgium
 07.10.2012  Jarama  Spain
 14.10.2012  Le Mans  France

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!