Dunlop rozšiřuje řady protektorů MultiTread pro užitková vozidla

26 března 2012, 0:00

Řada prémiových za tepla protektorovaných pneumatik Dunlop MultiTread pro užitková vozidla se rozrůstá. Nové produkty, které nabízejí podobné výhody jako pneumatiky nové, zahrnují šest rozměrů a jsou určeny pro dálkovou, regionální i komunální dopravu.

Pneumatiky MT SP344 na všechny nápravy a MT SP244 na návěsy jsou určené k využívání v dálkové i regionální dopravě a řadí se po bok pneumatiky na hnanou nápravu MT SP444, čímž doplňují kompletní řadu, která je nyní rozšířena i o dva rozměry v sérii 60. Dalšími novinkami jsou pneumatika určená na všechny nápravy MT SP372 City a pneumatika na hnanou nápravu MT SP472 City, které lze použít na autobusech a jiných komunálních vozidlech, včetně popelářských vozů a zametačů.

Produkty Dunlop MultiTread využívají stejnou technologii koster, stejnou generaci běhounových směsí a stejné vlastnosti běhounu jako nové pneumatiky, jež replikují. To znamená, že rovněž disponují prvotřídními vlastnostmi jako nejnovější generace pneumatik Dunlop.

Pneumatika na všechny nápravy MT SP344 určená pro dálkovou a regionální dopravu bude dostupná v rozměru 315/80R22.5 v průběhu roku. V souvislosti se vzrůstající oblíbeností pneumatik série 60 jsou velmi důležitým přírůstkem do řady MultiTread pneumatiky pro hnané nápravy 315/60R22.5 a 295/60R22.5 MT SP444. Brzo po uvedení návěsové pneumatiky Dunlop SP244 si provozovatelé zajisté rovněž oblíbí pneumatiku 385/65R22.5 MT SP244.

Pneumatika MT SP372 275/70R22.5 vhodná na všechny nápravy a 275/70R22.5 MT SP472 určená na hnanou nápravu pokrývají nejoblíbenější rozměry v sekci trhu komunálních vozidel.

MultiTread
MultiTread je nejmladším členem rodiny prémiových protektorovaných pneumatik společnosti Goodyear Dunlop, přičemž jako základ používány pouze kostry nejnovější generace pneumatik Dunlop. Výhody těchto protektorovaných pneumatik jsou shodné s přednostmi stávajících pneumatik Dunlop – vysoký kilometrový proběh, velmi dobrý záběr, vynikající přilnavost za mokra a také přesné ovládání a úžasné pohodlí.


Protektory Goodyear Dunlop
Goodyear Dunlop postupně rozšiřuje své produktové portfolio protektorů, jež zahrnuje produkty Next Tread, Goodyear TreadMax a Dunlop MultiTread, a pokrývá veškeré typy užitkových vozidel. Před necelým rokem, v dubnu 2011, byl v německém Wittlichu otevřen nový závod na teplé protektorování. Tato továrna nejenže zvyšuje výrobní kapacitu, ale rovněž má strategickou polohu. Obsluhuje Německo, sousední země a severský region, stejně jako střední a východní Evropu. Teplé protektory Goodyear Dunlop se vyrábějí ve francouzském městě Riom a v britském Wolverhamptonu za stejných výrobních standardů, jaké platí při výrobě nových pneumatik Goodyear Dunlop.

Při výrobě protektorovaných pneumatik Goodyear Dunlop za tepla se každá kostra pečlivě prozkoumá, aby byla zajištěna její vhodnost pro druhý životní cyklus pneumatiky. Poté, co se zkontrolují a zpracují pláště, aplikují se nové běhouny a bočnice. Materiály použité u výrobků MultiTread jsou srovnatelné s těmi, které se používají při výrobě originálních pneumatik. Po sestavení se pneumatiky vkládají do tepelných lisů, kde se vytváří stejný dezén běhounu jako u nové pneumatiky, již protektor kopíruje. Po ošetření a zchlazení všechny pneumatiky procházejí stejně přísnou kontrolou kvality jako pneumatiky nové.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!