DB Schenker, OHS a Qatar Airways Cargo poskytly servis první třídy 53 parku

29 srpna 2014, 20:53

Logistická společnost DB Schenker bezpečně přepravila 53 parkurových koní na Světové jezdecké hry, které se konají od 23. srpna do 7. září ve Francii.

Tato přeprava byla realizována ve spolupráci s Qatar Airways Cargo, přepravní službou pro koně OHS (Overseas Horse Services) a belgickým letištěm Liège. Koně právě sem přicestovali z kanadského Calgary na palubě Boeingu 777 F.

Experti z DB Schenker zrealizovali nakládku a ustájení koní do dvaceti dvou dvojitých a tří trojitých přepravních stání, které byly do Calgary dříve přepraveny standardními lety z Amsterodamu a Doha. Koně se v Kanadě zúčastnili  letního seriálu závodů Spruce Meadows, který skončil 13. července. Poté byli postupně převezeni na letiště v Calgary. O dva dny později přistálo letadlo s koňmi v Liège spolu s devíti ošetřovateli a jedenácti tunami vybavení. Odpovědnost za celý let měla dceřiná společnost Karpeles Freight Services. Většina koní patří kanadskému reprezentantovi Ericu Lamazovi, a Kentu Farringtonovi z USA, kteří  budou na jezdeckých závodech startovat za své země.  Světové jezdecké hry (World Equestrian Games) začínají 23. srpna v Normandii, koně i jejich jezdci se zde předvedou v celkem osmi disciplínách. Evropa je pro koně konečnou destinací.

Přeprava koní vyžadovala, aby bylo letiště vybaveno hraniční veterinární kontrolou (Border Inspection Post), která umožnila takové seřazení jednotlivých přepravních boxů, díky kterému byla veterinární prohlídka rychlejší, jednodušší a poskytovala maximální komfort. Flyin´Farm na letišti v Liège proto znovu potvrzuje svou efektivitu a osvědčuje se jako první vstupní bod pro všechny druhy živých zvířat a živočišné produkty do Evropy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!