Nový logistický terminál DB Schenker v Portugalsku urychlí toky zboží v Evropě

22 července 2014, 10:31

DB Schenker otevřel nový a moderní logistický terminál v severním Portugalsku nedaleko Porta. Díky této investici dojde ke zvýšení kvality poskytovaného servisu především u pozemních přeprav a smluvní logistiky.

Skladová kapacita terminálu dosahuje 12.000 m2 a disponuje až 14.000 paletovými místy. Třicet devět speciálních ramp bez třecích ploch umožní další zrychlení toku zboží.

Nový terminál je umístěn ve Vila do Conde, důležité průmyslové lokaci se strategickým napojením na důležité dálnice, pouhých 14 kilometrů od hlavního portugalského letiště Francisco Sá Carneiro a 22 kilometrů od přístavu Leixões. Terminál má 175 bezpečnostních kamer a kontrolovaný přístup do provozních areálů. Díky těmto prvkům a systému řízení splnil bezpečnostní certifikaci TAPA FSR.

„Pokud se chceme zaměřit na další dlouhodobý růst, je Portugalsko podstatnou a perspektivní destinací. Proto jsme se rozhodli investovat právě tady,“ uvedl Dr. Thomas C. Lieb, předseda představenstva Schenker AG, zodpovědný rovněž za smluvní logistiku a integrovaný logistický řetězec (SCM). „Nový terminál se stane důležitou součástí naší globální organizace i unikátní evropské přepravní sítě, která zajišťuje našim klientům rychlé a bezpečné propojení s celým světem.“

Logistické operace budou podporovány speciálním systémem WMS (Warehouse Management System – systémem řízeného skladu, který umožňuje plnou automatizaci skladovacích procesů od objednání zboží až po jeho expedici), díky kterému bude DB Schenker moci zákazníkům v Portugalsku poskytovat specializovanější řešení ušitá na míru požadavkům různých vertikálních trhů s elektronikou, spotřebním zbožím a automobilového průmyslu.

Terminál nabízí také moderní pracovní prostředí, ve kterém bude mít každá kancelář dostatek přímého slunečního světla. V budově se navíc nacházejí jídelny, šatny, zázemí pro řidiče, a také relaxační zóny, které přispívají k větší spokojenosti zaměstnanců.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!