DB Schenker bude zajišťovat logistiku pro výrobce letadel Embraer

, 11 června 2014, 10:29

Logistiku náhradních dílů pro brazilského výrobce letadel Embraer v celém EMEA regionu (Evropa, Střední východ, Afrika) bude zajišťovat logistická společnost DB Schenker. Jedná se o dlouhodobou spolupráci – kontrakt byl oběma stranami podepsán na šest let.

Společnost Embraer se pro DB Schenker rozhodla především kvůli vysoké profesionalitě a využívání inovativních řešení, které jsou zaměřeny na letecký dodavatelský řetězec.

Outsourcing logistiky náhradních dílů v režii DB Schenker nám přinese vyšší flexibilitu, kvalitu servisu, spolehlivost a umožní nám efektivně řídit procesy při případném nárůstu objemů,” řekl za společnost Embraer Luiz Hamilton Lima, viceprezident zákaznické podpory v regionu EMEA.

Strategicky umístěné logistické centrum společnosti DB Schenker v Mitry Mory, které se nachází jen několik kilometrů od pařížského letiště Charlese de Gaulle, bude centrem pro distribuci desítek tisíc náhradních leteckých dílů. Tento nový sklad o rozloze 6 000 m2 se nachází hned vedle stávajícího terminálu DB Schenker a bude specificky zaměřen na letecký průmysl.

Kromě standardních logistických operací náhradních dílů se bude DB Schenker také starat o důležité a využívané letecké linky. Profesionální sklad a  zrychlený distribuční systém zajistí flexibilitu a vyšší produktivitu, mezi další kritéria výběru společnosti Embraer patřily i transparentnost a kontinuální plán zlepšování. 

Kromě logistiky bude mít DB Schenker na starosti také přepravní operace včetně nouzových situací a havárií, tzv. AOG (Aircraft On Ground). Tyto incidenty budou řešeny prostřednictvím globální sítě čtyřiceti AOG stanic a jejich týmem specialistů, kteří jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Veškerý logistický servis je nastaven tak, aby mohl kdykoliv pružně reagovat na zvýšenou působnost společnosti Embraer na evropských trzích.

Nová spolupráce ukazuje naši snahu o maximální logistickou podporu společnosti Embraer a nejlepší provozní podmínky v celém logistickém řetězci. Zároveň se jedná o závazek mezi námi a leteckými týmy,” uzavírá Robert Plent, ředitel pro řízení dodavatelského řetězce a kontraktační logistiku pro DB Schenker v západní Evropě.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!