DB Schenker otevřel novou moderní centrálu v České republice

7 listopadu 2013, 22:56

Společnost DB Schenker se od září 2013 může pyšnit novou moderní centrálou v Rudné u Prahy, ke které patří i skladový terminál.

Při stavbě logistického centra v Business Parku Rudná využili architekti moderní technologické i ekologické prvky. Ve spojení s nadčasovým designem tak vznikla reprezentativní centrála, která je navíc ohleduplná k životnímu prostředí. Nový areál DB Schenker stojí jen několik set metrů od původního terminálu. Celková investice do nového komplexu dosahuje výše 600 milionů korun.

Vyšší kvalita a zrychlení služeb
Nový sklad v Rudné u Prahy nabízí komplexní paletu přepravních a logistických služeb v jednom profesionálním celku. Výborná dostupnost a napojení na distribuční systém přináší zrychlení a zkvalitnění překládky zboží. „Jsem rád, že se nám v rekordním čase devíti měsíců podařilo postavit moderní terminál, ve kterém mohou veškeré logistické procesy probíhat na nejvyšší požadované úrovni,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice. Vedle inteligentního osvětlení a standardních ekologických prvků jsou velkoryse pojaty i plochy zeleně, které zabírají více než třetinu celého areálu. Na jaře 2014 bude v komplexu vystavena také CNG čerpací stanice, protože společnost plánuje postupný přechod některých rozvozových vozů na pohon na zemní plyn. Od tohoto kroku si slibuje ekologické přínosy a nižší provozní náklady.

Nejdelší střešní vazníky v ČR
Rozloha celého areálu je 90.800 m2. Samotný sklad disponuje 8.000 m2, administrativní budova se rozkládá na ploše o rozloze 4.733 m2. Skladová hala je unikátní mimo jiné tím, že při stavbě byly použity vazníky o maximální možné délce 39,5 m. „Dalo by se říct, že jejich doprava a samotná instalace byl opravdový logistický oříšek. Vazníky totiž dosahují takové délky, že se přepravovaly jednotlivě a na jejich osazení byly potřeba tři jeřáby,“ komentuje dopravu Tomáš Holomoucký.

V areálu se nachází celkem 92 ramp, z toho 6 jumbo ramp a dvě nájezdové rampy. K parkování je k dispozici dohromady 178 míst pro osobní auta a 90 parkovacích míst pro nákladní auta.

Sklad je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pracuje v něm 70 skladníků, zatímco v přilehlé administrativní budově  270 pracovníků. Terminál nabízí celou řadu přepravních a logistických služeb. Součástí komplexu je vedle celního skladu také dedikovaný sklad pro nebezpečné a hořlavé látky (ADR) či temperovaný sklad. Bezpečnost je zajištěna nejmodernějším kamerovým systémem. „Našim zákazníkům dlouhodobě nabízíme garanci maximální bezpečnosti přeprav. Proto se s novým terminálem budeme ucházet o nejvyšší možnou bezpečnostní certifikaci TAPA A, která potvrzuje dodržování ochrany a bezpečnosti zásilek při jejich přepravě a skladování,“ uvádí Tomáš Holomoucký.

Relaxační prostory pro zaměstnance
Důležitým faktorem projektu bylo také pohodlí zaměstnanců. Na každém patře jsou prostory speciálně postavené pro neformální setkávání zaměstnanců. Kromě oddychové zóny je v budově také firemní kavárna a kantýna.

Stavbu nové centrály se podařilo dokončit po pouhých devíti měsících od jejího zahájení v listopadu 2012. Průběh stavebních prací byl bezproblémový a díky podrobnému plánu stěhování v září 2013 nedošlo ani k žádnému přerušení poskytování logistických služeb.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!