DB Schenker otevírá v Nizozemí logistické centrum specializované na health

7 listopadu 2013, 22:14

V nizozemském Tilburgu vzniká nové evropské logistické centrum se zaměřením na zdravotnický sektor. Specializovaný terminál se nachází v průmyslové oblasti Katsbogten a měl by se stát nejdůležitějším logistickým uzlem pro segment healthcare v Evropě.

„Logistický trh v oblasti zdravotnictví se vyvíjí obrovskou rychlostí,” vysvětluje Leon Janssen, ředitel společnosti DB Schenker v Nizozemí. „Tilburg je díky své strategické centrální poloze a dostatečné kapacitě v kontraktační logistice ideálním místem pro terminál tohoto typu. Díky více než 20 letům zkušeností v tomto oboru můžeme našim zákazníkům nabídnout spolehlivou a kvalitní organizaci logistických služeb.“

Centrum se rozprostírá na celkem 11.500 m2 a bez výjimky splňuje veškeré bezpečnostní, kvalitativní i environmentální požadavky a nároky segmentu healthcare. Součástí centra jsou i teplotně řízené sklady v rozmezí 2-8°C a 15-25°C i sterilní prostředí (clena room) např. pro přebalování léků. Specializované zóny umožní řešení specifických požadavků na skladování a přepravu zboží.

V novém terminálu DB Schenker plánuje vytvořit i kompetenční centrum, kde bude pracovat speciálně vyškolený tým odborníků pro obor healthcare. Jejich cílem bude pravidelně monitorovat a analyzovat jak vývoj segmentu, tak i nová opatření, nařízení a právní požadavky v této oblasti, aby mohla pružně vznikat nová logistická řešení vyhovující potřebám tohoto specifického trhu.

Kromě nového terminálu v Tilburgu disponuje DB Schenker dalšími 26 logistickými centry zaměřenými na healthcare v 15 zemích světa. Počet terminálů se navíc neustále rozrůstá, nedávno byly otevřeny podobné logistické terminály v Indii a na Filipínách, brzy je budou následovat nová centra v Singapuru, Švédsku nebo Austrálii.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!