ČESMAD BOHEMIA: Destabilizovaný rezort dopravy

2 října 2013, 18:29

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA již několikrát upozorňovalo, že opětovné výměny vedení ministerstva vedou k další destabilizaci rezortu dopravy.

Ministr Žák je i přes zkrácené volební období již pátým ministrem dopravy během tří let a opět dokazuje, že změny na nejvyšším postu se bohužel vždy následně dotýkají i dalších klíčových funkcí ministerstva a jeho organizací. Nastává-li tato situace na MD častěji než jednou do roka, je jakákoliv koncepční práce v  rezortu prakticky vyloučena. To je o to závažnější, že se jedná o ministra vlády v demisi, která nezískala důvěru poslanecké sněmovny.

Zdá se, že kvůli čistkám v úřadě nezbývá panu ministrovi čas na to, aby své kroky alespoň zkonzultoval s jinak neustále vzývanými odborníky a podnikateli, kterých se jeho rozhodnutí budou bytostně dotýkat. Tak by se jistě dozvěděl, že je zajímá například to, jak bude zajištěn výběr mýta po roce 2016, jak budou beze zbytku dočerpány evropské peníze a jaké jasné a trvalé priority bude mít výstavba dopravní infrastruktury v ČR. Čas běží a časté střídání stráží situaci jen komplikuje a brzdí.

Vzhledem k tomu, že ministr Žák se v současné době objevil na desítkách billboardů jako pražský lídr SPOZ, připomínají jeho kroky spíše než koncepční zodpovědnou práci předvolební kampaň. Doprava, které dodnes chybí dlouhodobá strategie a je jedním z největších příjemců evropských peněz, je personálními otřesy stále více destabilizována. Vyzýváme proto ministra Žáka, aby další zásadní kroky přenechal až nově jmenovanému ministrovi vlády vzešlé z voleb.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!