DB Schenker rozšiřuje logistické služby v segmentu healthcare

21 srpna 2013, 17:11

Společnost DB Schenker otevřela nový logistický terminál v Jižní Koreji specializovaný na procesy v oblasti zdravotnictví a ve farmaceutickém průmyslu. Areál o rozloze 6.100 m2 byl postaven ve městě Gunpo, nedaleko Soulu.

Segment zdravotnictví patří mezi nejdůležitější odvětví světové ekonomiky, proto se společnost DB Schenker strategicky zaměřila na vybudování specializované sítě po celém světě.

Jihokorejský terminál v Gunpo je speciálně navržen pro procesy a požadavky oboru  health care – např. skladovací teplota se pohybuje mezi 2-8°C nebo 15-25°C, nachází se zde speciální místnosti pro citlivé farmaceutické produkty (např. psychotropní a radioaktivní látky), podléhá přísným bezpečnostním předpisům aj. Logistické centrum splňuje certifikaci TAPA A, která představuje nejvyšší možný stupeň bezpečnostních opatření. Neméně důležitá známka kvality je osvědčení o účinnosti, stabilitě a bezpečnosti v logistických službách ve zdravotnictví, které vystavila společnost Korean Good Supplying Practice, která se zabývá kontrolováním distribuce farmaceutických produktů a dodržováním potřebných standardů.

Již 26 specializovaných terminálů na farmaceutický segment
DB Schenker má již celkem 26 logistických areálů v 15 zemích světa, které jsou zaměřené na segment zdravotnictví a farmacie. Kromě terminálu v Gunpo byl nedávno otevřen obdobný areál v Indii a na Filipínách, v plánu je také výstavba center v klíčových oblastech farmaceutického průmyslu, jako jsou Austrálie, Švédsko, Singapur nebo Nizozemí.

„Logistika ve zdravotnictví není pouhým pohybem zboží a palet. Jedná se o náročný úkol bezpečně a efektivně doručit zboží, které zachraňuje životy,” říká Peter Logan, viceprezident pro vertikální trh zdravotnictví a kontraktační logistiky v DB Schenker a dodává: „Kombinujeme naši globální přepravní síť se zkušenostmi z oboru farmacie a zdravotnictví, abychom mohli nabízet inovativní komplexní logistická řešení a uspokojovat náročné požadavky zákazníků.”

Všechny sklady společnosti DB Schenker zaměřené na oblast zdravotnictví splňují přísné kvalitativní i bezpečnostní požadavky a regulační standardy tzv. GDP (Good Distribution Practices). Jednotlivé části skladů jsou vybaveny chladícími zónami o různých teplotách (15 – 25°C; 2-8°C a -25°C). DB Schenker také zavedl globální rámcový program, který se zaměřuje na požadavky kvality v oblasti logistiky zdravotnických potřeb podobně jako pravidla americké Food and Drug Administration (FDA). Tento program je veden vysoce kvalifikovanými profesionály z oboru farmacie za účelem zaručení stabilních podmínek a standardů.

Díky více než 20 letům zkušeností v segmentu zdravotní péče DB Schenker poskytuje integrovaný a vysoce specializovaný přepravní řetězec zahrnující pozemní, železniční, leteckou či námořní přepravu. Nedílnou součástí služeb jsou také profesionální a bezpečné sklady i služby přidané hodnoty, jako je balení, štítkování, kompletace apod.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!