DKV od října zahajuje registraci k belgickému mýtu

14 října 2015, 12:04

Belgie zavádí od 1. dubna 2016 satelitní mýtný systém pro nákladní vozidla s hmotností vyšší než 3,5 tuny. Registrace byla spuštěna1. října a stejně jako u řady dalších evropských mýtných systémů bude možná prostřednictvím DKV.

„Dopravcům poskytujeme komplexní řešení ve správě mýta – od snadné registrace flotily vozidel přes efektivní plánování tras s ohledem na výdaje za pohonné hmoty a mýtné poplatky až po účetně přehledné a ekonomicky výhodné vyúčtování z téměř 30 zemí,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

Belgický mýtný systém bude zahrnovat silniční síť, kde jsou v současné době poplatky hrazeny prostřednictvím časových známek (Eurovignetty), to znamená všechny dálnice a státní silnice Vlámska, Valonska a Bruselského regionu. Nový systém výběru mýta se bude týkat všech tuzemských i zahraničních nákladních vozidel s povolenou celkovou hmotností vyšší než 3,5 tuny a dosavadní časové známky plně nahradí.

Sazby mýtného budou záviset na celkové povolené hmotnosti, emisní třídě EURO a silniční kategorii. Mýtná data budou shromažďována prostřednictvím palubních jednotek, které bude možné objednat po online registraci a zakoupit na servisních místech v Belgii. Další obchodní místa se plánují v blízkosti hraničních přechodů.

Tendence přecházet na elektronické mýtné systémy a výkonově zpoplatněné mýto je trendem v celé Evropě. „DKV dnes poskytuje elektronické vyúčtování ze všech hlavních tranzitních zemí. S každým novým systémem však přibude do kabin kamionů další krabička,“ říká O. Pavlík. „Plánovaná interoperabilita mýtných systémů je zatím v nedohlednu, i když technicky je tento problém řešitelný. Důkazem je náš DKV Box, palubní jednotka, díky které lze hradit mýtné ve Francii, Španělsku a Portugalsku, či poplatky za využívání tunelů Liefkenshoek v Belgii a Warnow v Německu,“ doplňuje.

Tisková zpráva DKV

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!