Covind – kvalitní výrobce karosářských dílů pro nákladní vozidla – u firmy Elit

2 ledna 2014, 15:51

Italská skupina Covind S.p.A. je lídrem v produkci a distribuci karosářských dílů pro nákladní a užitková vozidla výrobců DAF, IVECO, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania a Volvo.

Karosářské díly od společnosti Covind tvoří základ nabídky karosářských dílů na nákladní vozidla v ELITu. Firma nabízí kompletní sortiment karosářských dílů pro LKW segment, tj. nárazníky, masky, schody, blatníky, podběhy kol, spojlery, kryty, kliky atd. pro všechny významné značky nákladních vozidel.

Covind byl založen v 80. letech a od samého počátku byl jednou z vedoucích firem v produkci karosářských dílů pro nákladní a průmyslová vozidla. Nyní je Covind společností dodávající díly do Evropy, Asie, Afriky či Jižní Ameriky.

Pro Covind je vysoká kvalita nejdůležitějším aspektem. Technické oddělení následuje každý krok produkce – od studie proveditelnosti až po samotnou výrobu. Vynikající kvalita byla docílena metodikou jakosti, která vedla k nekompromisnímu výběru materiálů – všechny materiály musí splňovat příslušné technické specifikace a standardy dané obtížnými podmínkami kladenými náročným provozem.

Oddělení kvality také neustále monitoruje části hotových výrobků a výrobní proces. Tato kontrola probíhá jak v Covind Group, tak i ve výrobních závodech externích partnerů. Ti jsou pečlivě vybíráni s ohledem na zajištění vysoké kvality výrobků. Všechny detaily výrobku jsou řešeny v návaznosti na další procesy – lisování, lakování a povrchové úpravy. Velká pozornost je také věnována novým technologickým postupům, které umožňují zlepšování výrobních kroků, jako je odlévání, svařování, lepení atd.

Etablovaný výzkumný a vývojový tým se značně zaměřuje na podporu inovaci. 10% obratu je investováno do nových produktů a procesů výroby. V roce 2013 bylo opět představeno 240 nových položek či výrobků. Dalším klíčovým elementem, na který Covind dbá, je efektivní a mezinárodně rozvinutá logistika. Sklad v italském Settimo-Torinu nedaleko Turína o velikosti 50 tis. m2 obsluhuje zákazníky po celém světě. Z tohoto místa je ročně odbaveno více jak 21.000 objednávek a více jak 250.000 výrobků zákazníkům v 70 zemích s dostupnosti 99%.

Covind splňuje certifikaci kvality UNI EN ISO 9001:2008 pro řízení designu a výrobce náhradních dílů a příslušenství pro lehké komerční vozy a těžké průmyslové nákladní vozy. Originální díly Covindu jsou vyrobeny pod specifikací automobilových náhradních dílů, dle regulí EU č. 461/2010 (původní 1400/2002 – nařízení o blokové výjimce pro motorová vozidla), proto všechny náhradní díly mohou být použity bez výjimky pro opravu a údržbu všech druhů dopravních prostředků po celou dobu záruky.

Všechny karosářské díly na LKW přehledně naleznete v elektronickém katalogu ELIT eCat: Nákladní vozidla – Kabina řidiče / Karosérie, případně kontaktujte svého prodejního poradce.

Více na elit.cz a Elit magazínu 5/2013

1. Sídlo společnosti v italském Turíně. 2. Proces výroby dílů – přesný řez otvoru laserem. 3. Ocelová forma nárazníku určená pro Iveco Stralis. 4. (obrázek nahoře) Vyřezání nárazníku na požadovaný tvar pomocí robotu s laserem s vysokou přesností řezu.

Článek byl uveřejněn v Elit magazínu 5/2013

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!