Winkler: střešní difuzor SDR – test

10 února 2012, 0:00

Střešní difuzoru SDR je prvek, který se používá pro zlepšení aerodynamiky vozu, což umožní snížení spotřeby paliva. Přepravní firma Schwaigern Fritz provedla důkladné posouzení výrobku a analyzovala spotřebu paliva.

Střešní difuzor na konci střechy návěsu, přívěsu nebo dodávku ovlivňuje oblast turbulencí, která vzniká na zadní části. Turbulence vzduchu se snižuje, a tím vzniká "vakuum", které funguje jako brzda.

Zkušební podmínky a montáž difuzoru
S cílem zajistit dobrou srovnatelnost výsledků, byl vybrán jako objekt výzkumu vozidlo pro přepravu potravin, který byl používán hlavně pro dlouhé vzdálenosti a vždy stejným řidičem.

Výchozí bod: difuzoru střecha začíná pracovat při více než 50 km/h a měla by být odstraněn vliv různých jízdních podmínek. Prvek byl namontován ve vlastní dílně. Instalace trvá přibližně jeden a půl hodiny.

Výsledky zkoušek střešního difuzoru SDR
Po dvou měsících a 20.000 km jízdy vyplývá: průměrná spotřeba paliva na 100 km byla snížena o dva litry, což znamená úsporu paliva přibližně o 5 procent. S tímto výsledkem se náklady na instalaci vrátí po čtyřech měsících.

Více informací na winkler.de.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!