Federal-Mogul pokračuje ve spolupráci se závodním týmem Buggyra i v sezoně 2014

11 června 2014, 13:19

Společnost Federal-Mogul navazuje na úspěšnou spolupráci se závodním týmem Buggyra z předchozích let a také v sezoně 2014 bude závodním speciálům této značky dodávat komponenty značky Ferodo do brzdových systémů.

Evropský šampionát v závodech tahačů byl zahájen o víkendu 24. – 25. května na italském okruhu v Misanu. V závodě se představil rovněž český závodní tým Buggyra, který se v sezoně 2014 bude opět spoléhat na brzdové komponenty Ferodo dodávané společností Federal-Mogul. Spolupráce mezi společnostmi začala v roce 2012, kdy Federal-Mogul dodával závodnímu týmu Buggyra sériové kotouče pro zadní nápravu a sériové brzdové destičky pro přední i zadní nápravu. V následujícím roce již Federal-Mogul připravil pro tento závodní tým brzdové destičky Ferodo pro přední i zadní nápravu vyvinuté na míru.

Lépe fungující brzdy umožňují závodníkům týmu Buggyra začít brzdit později avšak o to intenzivněji, což dovoluje jezdcům udržovat během závodů vyšší rychlost po delší dobu. Díky tomu mohou oba jezdci týmu Buggyra dosahovat lepších časů než v předchozích sezonách. „Spolupráce se společností Federal-Mogul je pro nás dost zásadní. V loňské sezóně se nám společně podařilo vyvinout speciální obložení, které funguje i při extrémních teplotách. Díky tomu mohl David například pokračovat v závodě i při problémech s chlazením brzd, což bylo klíčové ve sbírání bodů. Nemusel odstoupit a mohl závod dokončit,“ vychvaluje spolupráci technický ředitel závodního týmu Buggyra, Robin Dolejš.

„Značka Ferodo dlouhodobě patří mezi leadery v brzdových inovacích a díky spolupráci a blízkým vztahům se světovými výrobci automobilů a závodními týmy, jako je například Buggyra, věřím, že si tuto silnou vedoucí pozici udržíme i nadále.“uvádí Vladimír Drahoš, Country Manager Czech Republic & Slovakia, a dodává: „Společnost Federal-Mogul využívá takto získané know-how také u produktů určených pro aftermarket, kde nabízí širokou řadu oblíbených výrobků značek Ferodo a Beral.“

Společnost Federal-Mogul svou spolupráci se závodním týmem Buggyra rok od roku rozšiřuje. Na začátku tohoto roku poskytla týmu Buggyra komponenty na testování při legendární Rally Dakar s cílem dodávat vybrané díly do závodních speciálů v následujících ročnících. V minulém roce uspořádala společnost Federal-Mogul v zázemí technického centra týmu Buggyra finále soutěže Mechanik roku, kdy finalisté ze sedmi evropských zemí, prováděli servisní zákrok přímo na závodním voze Buggyra, ve kterém během sezony závodí jeden z nejlepších jezdců závodů tahačů David Vršecký.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!