Prezident Miloš Zeman po roce opět navštívil Tatru

12 listopadu 2014, 19:46

Ve středu 12. listopadu zavítal prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje i do kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS a.s. Při této příležitosti se setkal s vedením podniku i jeho zaměstnanci.

Zároveň se prezident zúčastnil slavnostního podpisu Memoranda o porozumění a dlouhodobé spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a společností TATRA TRUCKS a.s.

Prezident Miloš Zeman dodržel slib z října loňského roku a do Tatry se po roce vrátil, aby mohl osobně zhodnotit probíhající restrukturalizaci společnosti. „Jsem velice potěšen z viditelných změn, které se v Tatře od mé minulé návštěvy udály," uvedl při prohlídce společnosti prezident. „Jsme rádi, že jsme měli možnost panu prezidentovi osobně ukázat a vysvětlit, jaké jsou naše cíle a konkrétní kroky, které podnikáme pro jejich realizaci," doplnil generální ředitel Petr Karásek.

Během ročního působení nového managementu v čele s generálním ředitelem Petrem Karáskem se podařilo vyrobit nejvíce automobilů za posledních 5 let i uvést na trh vozy s motory emisní specifikace Euro 6. V letošním roce plánuje společnost prodat přibližně 840 vozidel, čímž dojde k překročení plánu zhruba o 12%.

Při příležitosti prezidentovy návštěvy došlo i ke slavnostnímu podpisu Memoranda o porozumění a dlouhodobé spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a společností TATRA TRUCKS. Obě strany se v něm zavázaly k ochraně životního prostředí, podpoře zaměstnanosti v kraji, plnění cílů společenské odpovědnosti, spolupráci s odbornými středními a vysokými školami a rozvoji spolupráce v oblasti ekonomické diplomacie. Za Moravskoslezský kraj memorandum podepsal hejtman Miroslav Novák, za TATRA TRUCKS předseda představenstva a obchodní ředitel Petr Rusek.

Kopřivnice byla poslední zastávkou třídenní cesty Miloše Zemana po Moravskoslezském kraji, během níž prezidenta po celou dobu doprovázel hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!