Na mistrovství ČR v orbě uspěl závodník podporovaný Zetorem

29 října 2014, 14:08

Letošní ročník mistrovství České republiky v orbě se odehrál 20. září 2014 v Mašovicích u Znojma. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. se tohoto oblíbeného klání oráčů samozřejmě účastnila, a to jako vystavovatel v rámci samostatné expozice. Společně s Prof. Ing. Františkem Bauerem, CSc. jsme návštěvníkům nabídli také zajímavou prezentaci na téma Efektivní orba a měření vlivu nastavení pluhu na spotřebu.

Václav Milík s traktorem Zetor nezklamal
I při samotných závodech měl ZETOR TRACTORS a.s. pomyslné želízko v ohni, a to v osobě reprezentanta Václava Milíka, kterého již několik let podporuje. Všichni přítomní byli zvědaví, zda tento závodník obhájí svůj loňský titul.

Skvělou formu Václav Milík potvrdil a zvítězil na traktoru Zetor Proxima 8441.1 v soutěži s dvouradličným jednostranným klasickým pluhem.  V kategorii Čtyř a víceradličný otočný pluh uspěl na třetím místě také s traktorem Zetor 8641 Forterra oráč Vojtěch Klouda zastupující společnost NEJEDLÝ s.r.o., která je dealerem ZETOR TRACTORS a.s.

Vysoká účast
Své orební dovednosti porovnalo v letošním ročníku celkem 46 oráčů, včetně jedné ženy. Mistrovství ČR v orbě pořádá Společnost pro orbu ČR již od roku 1963. Čestným hostem 41. ročníku byl současný ministr zemědělství Marian Jurečka, který si osobně vyzkoušel soutěžní orbu klasickým jednostranným dvojradličným pluhem. Celková účast návštěvníků se odhaduje na 1500 až 2000 lidí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!