Nové Volvo FL a Volvo FMX – nyní s kabinou pro vícečlennou posádku

15 října 2014, 12:23

Nové modely Volvo FL a Volvo FMX jsou nyní dostupné v konfiguracích Euro 6 s kabinou pro vícečlennou posádku (Crew Cab) pro takové aplikace, jako jsou záchranné služby, požární ochrana a silniční asistence.

„Jsme velmi hrdi na to, že můžeme nabídnout dva modely moderních a bezpečných nákladních vozidel s unikátním nástavbářským řešením pro daný typ určení. S hbitým modelem Volvo FL a robustním Volvo FMX máme širokou řadu nákladních vozidel s kabinou pro vícečlennou posádku," říká manažerka distribučního segmentu společnosti Volvo Trucks Pernilla Šustovič.

Nový model FL Crew Cab je určen pro celkovou hmotnost vozidla (GVW) do 16 tun. Kabina poskytuje prostor až pro sedm lidí. Nízko položené dveře s úhlem otevření 90° usnadňují nastupování a vystupování.

„S novým modelem Volvo FL Crew Cab můžeme nabídnout mnohem širší portfolio konfigurací přímo z výrobního závodu. Máme například dvě alternativy motorizace, pěti- a osmilitrovou, dva různé rozměry kol a několik různých výšek podvozku," řekl produktový manažer pro Volvo FL a Volvo FE Tobias Bergman.

Model Volvo FMX Crew Cab je postaven pro těžší a náročnější úkoly a je robustním a výkonným nákladním vozidlem, který se dostane téměř kamkoliv. Model Volvo FMX Crew Cab je dostupný v konfiguracích 4 x 2 nebo 4 x 4 s náhonem na všechna kola. Vzduchem odpružená kabina pojme šest lidí a má příjemný elegantní interiér a dveře otevírající se v úhlu 90°.

„Velký význam jsme přikládali také návrhu drobných, ale důležitých detailů. Například zadní schůdky na kabině Volvo FMX Crew Cab se otevírají v úhlu, který umožňuje její bezpečné a rychlé opuštění v případě, kdy jde o čas. Vstupní madlo je žluté, takže je dobře viditelné za všech podmínek, a vnitřní osvětlení kabiny je podstatně zdokonalené," říká produktový manažer pro Volvo FM a Volvo FMX Peter Hardin.

Oba modely mají evropskou homologaci a jsou už z výrobního závodu připraveny pro jednoduché nástavbářské úkony. V roce 2015 budou uvedeny také verze pro Euro 4, Euro 5 a Euro 3 (Volvo FMX).

Fakta – Nový model Volvo FL Crew Cab
    – Pro celkovou hmotnost vozidla (GVW) do 16 tun.
    – Nízký vstup, nízké těžiště, dveře otevíratelné v úhlu 90°.
    – Motory: Volvo D5K Euro 6 s výkony 210 nebo 240 k nebo Volvo D8K s výkony 250 nebo 280 k.
    – Převodové ústrojí: Plně automatická převodovka, I-Sync nebo manuální převodovka.

Nový model Volvo FMX Crew Cab
   – Pro celkovou hmotnost vozidla od 18 tun výše. Dostupný v základních verzích s konfiguracemi 4 x 2 nebo 4 x 4.
   – Kabina se vzduchovým odpružením, vinylové potahy, dveře otevíratelné v úhlu 90°, zatažitelné schůdky na zadní straně.
   – Motory: Volvo D11 Euro 6 s výkony 330-450 k.
   – Převodové ústrojí: Plně automatická převodovka Volvo Powertronic, Volvo I-Shift nebo manuální převodovka.

Tisková zpráva Volvo Truck Czech s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!