Společnost DAF založila obchodní zastoupení v Istanbulu

1 října 2014, 15:33

Společnost DAF Trucks N.V. otevře vlastní obchodní zastoupení v Istanbulu a posílí tak svoji pozici na tureckém trhu. Organizace DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi zahájí svoji činnost 1. prosince 2014.

Turecko je jedním z nejrychleji rostoucích trhů nákladních vozidel mimo země Evropské unie. Předpokládá se, že velikost trhu vzroste z 30.000 těžkých nákladních vozidel v roce 2012 na 42.000 vozidel v příštím roce. Jedním z důvodů prudkého nárůstu trhu v příštím roce je zavedení emisní normy Euro 6, která v Turecku začne platit od ledna 2016.

V minulém roce bylo v Turecku zaregistrováno 700 nákladních vozidel DAF, což odpovídá tržnímu podílu 2,2% na trhu těžkých nákladních vozidel. Pololetním cílem společnosti DAF je dosažení minimálně 6% tržního podílu. Jedním z klíčových faktorů, jak tohoto cíle dosáhnout, je rozšíření dealerské sítě ze stávajících šesti na dvanáct míst a zvýšení počtu servisů z patnácti na osmnáct.

„Turecko je velmi vyspělý trh, na kterém je nezbytné mít vlastní zastoupení DAF,“ uvedl Gregor van der Mark, generální ředitel společnosti DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi. „Společnost Tirsan, která před devatenácti lety značku DAF na turecký trh přivedla, si zaslouží naše velké uznání za její zavedení na tureckém trhu.“

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!