Výsledky celosvětového finále soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2014

1 října 2014, 15:09

Soutěžní klání The Drivers’ Fuel Challenge: zkušení řidiči dokáží snížit spotřebu paliva až o 10%. I malé změny ze strany řidičů nákladních vozidel mohou dopravcům přinést značné úspory v podobě výrazného snížení spotřeby paliva. To právě dokázal Christian Scheiflinger z Rakouska, jenž si díky předvídavému způsobu jízdy odvezl domů vítězství v celosvětovém finále soutěžního klání The Drivers‘ Fuel Challenge 2014.

„Všech 23 finalistů prokázalo výborné dovednosti. Musíte se přizpůsobit dopravě a vědět, jak zužitkovat ohromnou energii ukrytou v rozjetém plně naloženém nákladním vozidle. Informovaný řidič ví, jak by měl hmotnost vozidla využít ke svému prospěchu," říká Andrew Low, manažer oddělení Driver´s Development ze společnosti Volvo Trucks, zodpovědný za přípravu soutěžní tratě pro The Drivers' Fuel Challenge.

U středně velkého dopravce představují náklady na palivo i více než třetinu celkových nákladů. Vlastní testy Volvo Trucks ukázaly, že řidič jezdící ekonomicky dokáže snížit spotřebu až o 10%, což v dlouhodobém horizontu pro dopravce znamená ohromné úspory. Pro Christiana Scheiflingera z Rakouska, jenž získal titul „Nejúspornějšího řidiče světa" ve světovém finále soutěžního klání The Drivers' Fuel Challenge společnosti Volvo Trucks, je ekonomický způsob jízdy již něco jako sport.

"Je důležité pochopit celý systém; musíte vědět, jak vozidlo reaguje na vaše pokyny. Když vozidlo dokonale pochopíte, co dělá a jak reaguje, dokážete zlepšit svůj způsob jízdy a snížit spotřebu paliva", – říká Christian Scheiflinger.

Finále, které se uskutečnilo 19. září ve švédském Gothenburgu, je pro Volvo Trucks jednou z mnoha cest jak poukázat na možnosti řidiče něco změnit.

„Chceme vytvořit povědomí o tom, jak důležitá je role a chování každého jednotlivého řidiče. Soutěž The Drivers' Fuel Challenge je pouze jednou z cest, jak k tomuto přispět. Ekonomický způsob jízdy se dokáže naučit každý řidič, ale trvá to určitý čas a žádá si to tvrdou každodenní práci," říká Vesna Jovic, vedoucí projektu soutěže The Drivers' Fuel Challenge ze společnosti Volvo Trucks.

Pořadí na stupních vítězů:
    1. místo – Christian Scheiflinger – Rakousko
    2. místo – Tomi Roimola – Finsko
    3. místo – Aare Müil – Estonsko – vítěz regionálního finále, regionu střední a východní Evropa

Ekonomická jízda ve třech bodech

1. Přizpůsobte se aktuální dopravě -Chcete-li jezdit ekonomický, musíte se naučit číst dopravní situaci a pružně se jí přizpůsobovat. Jezděte vždy pokud možno hladce a bez výkyvů v rychlosti.
2. Vždy o krok napřed – Vždy buďte připraveni na nečekané situace – řidič před vámi může náhle začít brzdit a za dalším rohem se může znenadání vynořit motocykl. Řidič znalý pravidel ekonomické jízdy je všímavý a neustále je o krok napřed v porovnání s ostatními účastníky silničního provozu.
3. Poznejte své vozidlo – Chcete-li ze svého nákladního vozidla získat maximum, musíte jej poznat a seznámit se co nejlépe s jeho funkcemi. Dobré povědomí o fungování vašeho vozidla a optimálním způsobu jízdy za různých situací je velmi účinnou cestou ke snížení spotřeby paliva.

Tisková zpráva Volvo Truck Czech s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!