Společnost Kögel vystavuje návěs Multi pro přepravu stavebních materiálů

1 října 2014, 14:26

Společnost Kögel představuje na výstavě užitkových vozidel IAA 2014 návěs Kögel Multi pro přepravu stavebních materiálů. Tento univerzálně použitelný návěs je obzvláště vhodný pro přepravu stavebních materiálů, jakož i nákladů, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům. Zcela nově lze dodat návěs Kögel Multi na přání také v provedení s kontejnerovými úchyty. Přepravci tak získávají prospěch ve formě rozšířené oblasti použití, neboť kromě paletizovaného zboží a nákladů s nadměrnými šířkami je nyní možné přepravovat také kontejnery o velikosti 20 a 40 stop a tím vyloučit jízdy s nevytíženým vozidlem.

Návěs Kögel Multi je vybaven zesíleným podvozkem, který je určen pro zvýšené namáhání při použití ve stavebnictví a při přepravě kontejnerů. Díky zcela nové volitelné výbavě, a to kontejnerovým úchytům namontovaným v rovině s ložným prostorem, je možné přepravovat dva kontejnery o velikosti 20 stop nebo jeden kontejner o velikosti 40 stop. Navíc je Multi předurčen pro přepravu nejrůznějších stavebních materiálů jako ocelových výztužných rohoží, paletizovaného zboží a betonových dílců. Návěs Multi se dle přání dodává s přední stěnou o výšce 1.200 až 2.gel600 milimetrů, buď z oceli nebo hliníku. Kromě toho je možné i zvolit čtyři nebo pět párů hliníkových sklopných bočnic o výšce 600, 800 nebo 1.000 milimetrů s tažnými kotvami. Sklopné zadní čelo je vybaveno třemi tažnými kotvami, zajišťovacími uzávěry tvaru T a jednou nebo dvěma sklopnými stupačkami na vnitřní straně. Pro použití na úzkých staveništích se návěs Multi na přání dodává s kloubově připojenou, řiditelnou vlečenou nápravou.

Flexibilní použití: s bočnicemi i bez nich
Pro účely přepravy nákladů s nadměrnou šířkou jako například prefabrikovaných částí domů, ocelových lešení, stavebních ocelových rohoží nebo betonových desek na volné plošině lze rychle a jednoduše demontovat bočnice i zásuvné klanice. Pro uskladnění deseti bočnic, jednoho zadní čela, jakož i všech sklopných klanic může být na přání namontována úložná schrána. Aby se bočnice při ukládání a vyjímání nepoškrábaly, je úložné zařízení opatřeno ochrannou dosedací plochou.

Optimální zajištění nákladu i při nadměrné šířce
Na ložné ploše návěsu Multi lze přepravovat také náročné náklady s nadměrnou šířkou. Pro tento účel se na přání dodávají vpředu a vzadu výsuvné červenobílé reflexní varovné tabule, které zajišťují společně s majáčky na zádi návěsu bezpečnou přepravu nadměrných nákladů. Návěs Multi představený na výstavě užitkových vozidel IAA je vybaven pro variabilní, odborné a časově úsporné zajištění příliš dlouhého nebo naopak krátkého nákladu osmi páry kapes na sloupky, které jsou zapuštěné integrovány ve vnějším rámu, a dalšími osmi páry kapes na sloupky, které jsou integrovány v podélném nosníku uvnitř ložné plochy. Na přání je možno do ložné plochy zabudovat také osm zapuštěných lišt s kapsami na sloupky. Mezi vnějším rámem a podélným nosníkem vlevo a vpravo je uspořádáno pět kapes  a mezi podélnými nosníky ve středu vozidla je dalších deset kapes pro flexibilní umístění vysoce kvalitních zásuvných čtyřhranných sloupků. V ocelovém děrovaném vnějším rámu Vario-Fix je k dispozici až 24 párů tažných ok s  tažnou sílou 2 000 nebo 4 000 kilogramů na oko a další dva páry se nacházejí na ocelové přední stěně. Pro návěs Kögel Multi je samozřejmě k dispozici osvědčení, že přepravované stavební materiály lze zajistit podle normy DIN EN 12642 Code XL.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi
Celý rám návěsu Kögel Multi je trvale chráněn proti korozi technologií Nano-Ceramic a povrchovou úpravou KTL s konečnou vrstvou laku odolného proti UV záření.

Tisková zpráva Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!