Specialista na přeshraniční přepravu Kögel Cargo TIR

12 září 2014, 23:00

Společnost Kögel představí na výstavě užitkových vozidel IAA 2014 valníkový návěs Kögel Cargo s posuvnou plachtou a bočnicemi. Tato kombinace oblíbená obzvláště ve východní Evropě je ideální pro použití v oblasti přeshraniční dopravy zboží. Kromě toho vyniká Cargo TIR svou robustností, rozsáhlou sériovou a různorodou individuální výbavou. Vedle své vysoké kvality zpracování přesvědčí Kögel Cargo TIR také nízkými náklady na údržbu a velkou všestrannou použitelností.

Vysoce stabilní rám s promyšleným uspořádáním příčných nosníků je dimenzován pro přepravu těžkých nákladů, pro nejrůznější silniční podmínky a každodenní náročný provoz i za extrémních podmínek. Nosnost podlahy odolává vysokému zatížení nápravy vysokozdvižného vozíku až 7,2 tuny. Kromě toho nabízí Kögel Cargo TIR nízkou vlastní hmotnost a velmi robustní nástavbu. Díky oběma průběžným a 220 mm silným střešním profilům není při otevřené boční plachtě nutné žádné podepření klanicemi. Vlastní hmotnost návěsu v základní výbavě je už od cca. 6 000 kg. Z toho důvodu se skvěle hodí pro přepravu těžkých nákladů. Cargo TIR má samozřejmě certifikát o zajištění nákladu podle normy DIN EN 12642 Code XL. Na vystaveném návěsu Cargo TIR předvedeme nové sériové hliníkové zadní dveře Kögel. Ty jsou dodávány nejen se samočistícím trojhranným hřídelovým vedením, ale také s nenákladnými a jednoduše vyměnitelnými jednokloubovými závěsy pro velmi snadnou opravu.

Bezpečnost a celní uzávěr
Díky střešní plachtě Kögel Integral nezasahují u návěsu Kögel Cargo při otevřené střeše do nákladového prostoru žádné kurty, protože jsou v sérii do plachty integrované. Zaháknutí kurtů za náklad je tak vyloučeno. Vystavené vozidlo je vybaveno volitelnými čtyřmi páry sklopných a 600mm vysokých bočnic z hliníkových dutých profilů s tažnými kotvami a plachtovými skobami pro celní uzávěr. Pro vysoké zabezpečení nákladu a rychlé odbavení v celním řízení má posuvná plachta TIR oka pro upevnění plachty na bočnici průběžným celním lankem.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi
Jako je tomu u všech přepravních vozidel společnosti Kögel, je celý rám vozidla Kögel Cargo TIR trvale chráněn proti korozi prostřednictvím nanokeramické technologie a povrchové vrstvy KTL s konečnou vrstvou laku odolného proti UV záření.

Tisková zpráva Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!