Společnost Kögel představuje nový návěs Cargo Coil

12 září 2014, 22:26

Na výstavě užitkových vozidel IAA 2014 představí společnost Kögel svůj nový návěs Cargo Coil. Optimalizovaný návěs pro přepravu cívek a pásové oceli je však díky své nízké vlastní hmotnosti v základním vybavení vhodný také i pro spoustu jiných přepravních účelů. Nový návěs Cargo Coil je po přechodu na výrobu ze stavebnicových dílů k dispozici také v různých konstrukčních variantách v závislosti na dalším účelu použití a zemi působnosti.

Rám v provedení Coil
Návěs Kögel Cargo Coil má vysoce stabilní odlehčený ocelový rám  s prohlubní ve formě muldy. V muldě, která má v sériovém provedení délku 7.200 mm a na přání i délku 9.000 mm, lze přepravovat cívky a pásovovou ocel o průměru 900 až 2.100 mm s maximálním liniovým zatížením 30 tun. Díky tomu je umožněna celková hmotnost vozidla s povolením výjimky až 45 tun. Pro zajištění nákladu jsou v muldě  sériově umístěny dva páry kapes na zástrčné čtyřhranné sloupky, a to jeden pár kapes na jejím začátku vpředu a jeden pár v odstupu asi 2.050 mm. Navíc je na vnějším ocelovém rámu s otvory VarioFix, který sám umožňuje průběžně zajistit naložené zboží, k dispozici 13 párů tažných ok. Z toho pět párů s tažnou silou 2.000 kg na oko a osm párů s tažnou silou 4.000 kg na oko v oblasti těžiště užitečného zatížení.

16 kusů krytů muldy zajišťuje její rychlé a bezpečné zakrytí, případně odkrytí. Nosnost podlahy je dimenzována pro vysoké zatížení nápravy vysokozdvižného vozíku až 5.460 kg. Díky střešní plachtě Kögel Integral nezasahují u návěsu Kögel Cargo Coil při otevřené střeše žádné kurty do nakládacího prostoru, protože jsou součástí střešní plachty. Zaháknutí kurtů za náklad je tak vyloučeno. Návěs Cargo Coil je samozřejmě certifikován podle normy DIN EN 12642 Code XL. U návěsu Cargo Coil jsou sériově namontovány nové hliníkové zadní dveře Kögel. Ty vynikají samočisticím trojhranným hřídelovým vedením a snadnou opravitelností, která je umožněna díky nenákladným a jednoduše vyměnitelným jednokloubovým závěsům.

Různé typy nástaveb
Na veletržním stánku společnosti Kögel si můžete prohlédnout návěs Cargo Coil s posuvnou plachtou. Zvolit můžete ale  také kombinaci posuvné plachty a bočnic nebo pevné plachty a bočnic. Kromě těchto tří variant lze objednat Cargo Coil i v provedení TIR. A pro nejvyšší možnou flexibilitu je možné i dodání s nástavbou FlexiUse, u které lze nastavit výšku nástavby vždy v odstupu po 50 mm, a to vpředu šest a vzadu tři polohy, nyní nově na přání dokonce čtyři.

Různorodá individuální výbava
Na IAA 2014 vystavovaný návěs Cargo Coil předvede navíc různé možnosti individuální výbavy. K těm patří například vyztužení předního čela kvůli zvýšenému zatížení pozinkovaným ocelovým plechem o tloušťce 2 mm a výšce 1.250 mm. Kromě toho je vystavený model pro zajištění zboží vybaven osmi páry lišt s kapsami pro sloupky na vnějším rámu a navíc dalšími  šesti páry lišt s kapsami na sloupky v muldě. Pro snadnou nakládku a vykládku shora je namontována oboustranně posuvná střecha.

Perfektní zajištění nákladu pomocí systému Kögel Coilfix
Jako výbava na přání je k dispozici u návěsu Cargo Coil systém zajištění nákladu Coilfix. Systém Coilfix se skládá z jednoho upínacího trámku, čtyř zástrčných čtyřhranných sloupků s háky na těžký náklad a úchytných otvorů pro distanční trubky, dále dvou distančních trubek a vždy tří vázacích lan a upínacích kurtů k diagonálnímu zajištění. Tím je zajištěna kompatibilita nákladu. Plošným použitím upínacího trámku a zástrčných klanic je zabráněno poškození cívek a pásové oceli.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi
U návěsu Kögel Cargo Coil je celý rám vozidla trvale chráněn proti korozi prostřednictvím nanokeramické technologie a povrchové vrstvy KTL s konečnou vrstvou laku odolného proti UV zářením.

Tisková zpráva Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!