MAN dodal dvacet dva mobilních komunikačních center pro fotbalové mistrovství světa

22 července 2014, 10:26

V průběhu fotbalového mistrovství světa v Brazílii přispívá k bezpečnostním opatřením i společnost MAN Latin America. Ve dvanácti hostitelských městech pracuje dvacet dva policejních mobilních komunikačních středisek, která jsou postavená na základě těžkých nákladních vozidel VW Constellation 15.190. Vozidla se 142 kW motorem MAN vybaveným vysoce účinnou technologií čištění výfukových plynů jsou ideální pro operační nasazení na krátkých a středních vzdálenostech, při němž je potřebná vysoká rychlost a skvělé manévrovací schopnosti.

Nástavby vozidel dodala společnost Truckvan, jedna z největších brazilských firem zabývajících se výrobou přípojných vozidel na zakázku. Na každém podvozku je speciální nástavba s vysouvacím pozorovacím stožárem. Integrovaný video systém má 14 kamer poskytujících ostré záběry objektů na vzdálenost až tři kilometry. Systém je umístěný pod plně automatickým krytem a vysouvá se společně s pomocí 15 metrového stožáru. Všechna přídavná zařízení – stožár, ventilační systém, osvětlení, sirény a další jsou ovládané z operační místnosti umístěné v nástavbě vozidla, která je navíc vybavena systémem monitorů pro bezpečnostní dohled.

Kromě toho každé vozidlo má nezávislé připojení na Wi-FI a bezdrátovou síť. Policie tedy může do vzdálenosti 500 metrů od vozidla kdykoliv sledovat sdílený obrazový záznam na svých tabletech či mobilních telefonech. Důležité datové informace jsou okamžitě přenášené do integrovaných řídících center a regionálních velitelství. Jedno z takto vybavených vozidel mělo premiéru na prezentačním stánku MAN Latin America během výstavy bezpečnostních technologií LAAD ve městě Rio de Janiero.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!