TATRA TRUCKS a.s. dodá na Slovensko 166 hasičských speciálů

11 června 2014, 10:34

polečnost TATRA TRUCKS a.s. minulý týden podepsala závaznou objednávku na dodávku 166 hasičských vozů na Slovensko. Oproti zvažované přímé účasti ve výběrovém řízení se nakonec společnost rozhodla pro spojení se slovenským výrobcem speciálních nástaveb.

Hodnota kontraktu je 600 milionů korun.

Automobilka na Slovensko dodá 166 vozidel TATRA, konkrétně se jedná o typ T815 – 731R32 25 325 6×6.1, což je hasičský speciál tzv. sedmičkové řady, která je oblíbená pro svoji nízkou celkovou výšku. Bude se jednat o zásahové cisternové automobilové stříkačky (CAS30), které pojmou 9000 litrů vody a 500 litrů pěnícího činidla. Nástavby dodá osvědčený výrobce, resp. jeho slovenská pobočka, THT, s.r.o. Minulý rok si stovku automobilů od kopřivnického výrobce pořídili i čeští hasiči.

„Doufáme, že nám tento projekt umožní prokázat mimořádné vlastnosti moderních hasičských vozidel TATRA i na Slovensku, kam jsme poslední větší dodávky realizovali ještě před revolucí. Časem snad přibydou i speciály, jako kontejnerové nosiče či valníky s hydraulickou rukou pro širší potřeby IZS." řekl k úspěchu vedoucí oddělení marketingu Jiří Kašpárek.

Výroba necelé stovky kusů proběhne ještě v letošním roce, druhá část pak do konce srpna 2015.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!