Jednotky civilní ochrany jsou závislé na plněpohonných speciálních vozidlech značky MAN

23 dubna 2014, 14:25

Federální ministerstvo vnitra zvolilo při doplnění flotily plněpohonných speciálů civilní ochrany nákladní vozidla MAN. Využití vozidel MAN s pohonem kol obou náprav v rámci jednotek civilní ochrany se datuje poměrně hluboko do historie. V současnosti ministerstvo objednalo 164 vozů MAN TGM v podobě speciálů pro dekontaminaci osob a 119 dalších speciálních vozů pro dopravu hasičských hadic MAN TGM všechny s motory nejnovější emisní specifikace Euro VI. První vozidla již byla předána jednotkám civilní ochrany v Bonnu. Vozidla civilní ochrany jsou využívána každý den hasičskými brigádami po celém Německu, jsou vyvedena v nezaměnitelném rudém vnějším laku.

Sto šedesát čtyři záchranářských vozidel je postaveno na základě MAN TGM 18.340 4×4 s dvojkabinou a osazeno nástavbou Freytag pro převoz dekontaminačního vybavení. Tyto „Decon P“ vozidla jsou nasazována do akce v případech, že jde o nukleární, biologický či chemický poplach či havárii nebezpečného materiálu či zboží. V místě zásahu mohou být vozy okamžitě uvedeny do činnosti společně s dekontaminačním staneme a sprchou, které jsou využity pro očistu a dekontaminaci osob, které přišly či mohly přijít do kontaktu se nebezpečnými látkami nebo materiálem. Vozidla jsou vybavena elektrickým generátorem, jednotkou vytápění dekontaminačního stanu, osvětlovací jednotkou, ohřívačem vody, nádrží pitné vody a nádrží pro odpadní vodu.

Vozidla „Decon P“ mohou brodit vodní toky až do hloubky 800 mm, jsou vybavena připojitelným pohonem kol obou náprav a automatizovanou převodovkou MAN TipMatic. Vyspělá technika vozidel dovoluje řidiči se plně soustředit na samotnou co nejrychlejší jízdu do místa zásahu a nasazení.

Vozy MAN TGM 13.250 4×4 s připojitelným pohonem kol obou náprav byly vybrány jako speciální nosiče požárních hadic. Vozidla budou nasazena v případech kdy je třeba využít speciálně dlouhých hasičských hadic pro zdolání požářišť nebo naopak v případě katastrof jako jsou rozsáhlé záplavy při nichž je třeba odčerpat z oblasti velké množství záplavové vody. Řidiči těchto vozidel mohou využívat speciálního počítačového vybavení automatizovaných převodovek MAN TipMatic dovolující v případech zásahů vyšší akceleraci vozidel a rychlejší řazení jednotlivých převodových stupňů.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!