80 let návěsů Kögel

23 dubna 2014, 14:02

Věděli jste, že Kögel je na poli skříňových a především chladírenských nástaveb tím výrobcem, který již od začátku padesátých let 20. století udává trendy?

Již konstruktéři pod vedením F. X. Kögla patřili odjakživa k průkopníkům novinek v technickém vývoji. Začátkem padesátých let minulého století vyráběl Kögel malé skříňové nástavby z lehkých kovů, což byly prvopočátky pozdějších chladírenských vozidel. S heslem „vždy o krok napřed“ pracoval Kögel paralelně na dalším vývoji sandwichových celoplastových nástaveb, na jejichž vývoji a zlepšování se F. X. Kögel osobně intenzivně podílel.

V roce 1961 tak mohly být představeny první samonosné celoplastové sandwichové chladírenské nástavby. Tyto návěsy měly tzv. „Poly-Zell”-celoplastové nástavby s vestavěným vzduchovým kanálem. Tím bylo dosaženo hodnoty K 0,25 při tloušťce stěn pouhých 100 mm. Díky nepřetržitému dalšímu vývoji technologie plastových nástaveb tzv. „mokré-v-mokrém“ mohl Kögel uvést roku 1969 na trh první chladírenský návěs s paletovou šířkou.

V roce 1976 pak následoval první chladírenský návěs se samonosnou konstrukcí. Od samého začátku tak firma vsadila ve výrobě chladírenských nástaveb na kvalitativně hodnotná a inovativní řešení a důsledně se soustředila na pokrok ve vývoji svých chladírenských produktů.

Od r. 2007 tak Kögel nabízí i prodloužený Euro Trailer, tj. o 1,3 metru delší chladírenský návěs. Ale i v nedávné době dokázal  Kögel rozvířit klidné vody,  např. koncem roku 2011 koupí společnosti Kögel PurFerro GmbH & Co. KG. Toto renomované centrum pro výrobu sandwichových panelů sídlící v Duingenu dodává dnes komponenty nástavby pro Köglem v r. 2012 představený prémiový chladírenský návěs Cool-PurFerro quality.

Foto: chladírenský návěs Kögel dříve a dnes

Tisková zpráva Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!