Vozidla na bionaftu od Renaultu

23 dubna 2014, 13:40

Pro uspokojení rostoucí poptávky dopravních společností po alternativních palivech k naftě, nabízí Renault Trucks tři modely své nové distribuční řady s pohonem na bionaftu. Motory zmíněných vozidel mohou spalovat až 100 % bionafty, tedy palivo, které je vyrobeno výhradně z obnovitelných zdrojů a to z rostlinných olejů nebo živočišných tuků.

Trvale udržitelný rozvoj nabírá ve světě dopravy a zvláště v oblasti městské rozvážky a komunálních služeb na významu. Stále více společností, jejichž činnost je spojena s provozem vozidel v městském prostředí hledá alternativní řešení k naftě.  Bionafta, kde zdrojem pro její výrobu jsou rostlinné oleje nebo živočišné tuky, je jedním z těchto alternativních řešení.

Renault Trucks odpovídá na požadavky svých klientů a nabízí dva motory  DTI5 240 k a DTI8 320 k s pohonem na bionaftu pro tři modely své řady Euro 6, kdy poměr biosložky tvoří 30% (B30) nebo 100% (B100). Motory na bionaftu nabízí stejný výkon a krouticí moment jako naftové motory.

Řady s pohonem na bionaftu:
– Renault Trucks D Cab 2.1
– Renault Trucks D WIDE
– Renault Trucks C

Evropské orgány a státní správy plánují v příštích letech další podporu rozvoje obnovitelných zdrojů pohonných hmot zvláště pak bionafty. Renault Trucks s rozšířenou nabídkou tří vozidel výše uvedených modelových řad odpovídá na zvýšenou poptávku institucí, místních samospráv a společností a nabízí tak vhodné řešení pro veřejná výběrová řízení zahrnující povinnost využívat vozidla na bionaftu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!