Společnost DAF představuje LF Aerobody

26 února 2014, 12:51

Společnost DAF představuje nový model LF Aerobody, 12-ti tunové rozvážkové vozidlo dodávané z výroby s aerodynamickou nástavbou PACCAR. Díky kombinaci nástavby a speciálně vyvinuté sady spoilerů je možné v běžném rozvážkovém provozu dosáhnout výrazného snížení spotřeby paliva a emisí CO2.

Ideálních aerodynamických vlastností je u nového modelu DAF LF Aerobody dosaženo díky svažující se střeše nástavby v přední části. Střecha nástavby plynule navazuje na střešní spoiler kabiny. Ve střední části se pak střecha nástavby míně svažuje dolů a dále tak zlepšuje aerodynamické vlastnosti. Rohy a hrany nástavby jsou zaoblené pro lepší obtékání vzduchu. Kabina je vybavena celou sadou aerodynamických prvků, zahrnujících sadu bočních límců a střešní spoiler. Tato sada zajišťuje dokonalou integraci kabiny a nástavby.

Díky zlepšení aerodynamických vlastností je v běžném rozvážkovém provozu možné dosáhnout snížení spotřeby paliva o více než 4% a snížit tak i emise CO2. Při cestovní rychlosti 85 km/h může být nové vozidlo LF Aerobody Euro 6 ve srovnání s vozidlem s konvenční nástavbou až o 8% úspornější.

16 nebo 17 europalet
Vozidla LF Aerobody s nástavbami PACCAR vyrábí společnost Leyland Trucks ve Velké Británii. Nástavba má vnitřní rozměry 6,75 nebo 7,05 metru a pojme tak 16 nebo 17 europalet. Standardně je vybavena zadním zdvihacím čelem s nosností 1 500 kg a pro lepší přístup do nástavby mohou být na pravé straně nástavby umístěny dveře.

Vozidlo DAF LF Aerobody se stejně jako ostatní modely řady LF vyznačuje špičkovými jízdními vlastnostmi a snadným ovládáním. Díky malému poloměru otáčení, snadnému nastupování do kabiny a nízké pohotovostní hmotnosti je to ideální rozvážkové vozidlo. Model LF Aerobody nabízí mimořádné úsporné motory Euro 6. Na výběr je 4,5 litrový čtyřválec PACCAR PX-5 s výkonem 112 kW (152 k) a 6,7litrový šestiválec PACCAR PX-7 s výkonem 186 kW (253 k).

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!