Společnost DAF startuje v ČR finanční služby PACCAR Financial

12 února 2014, 14:32

Společnost DAF Trucks CZ nově nabízí finanční služby společnosti PACCAR Financial. Založením společnosti PACCAR Financial CZ, s.r.o., rozšiřuje PACCAR Financial Europe (PFE) své působení v regionu střední a východní Evropy.

Vynikající bilance společnosti DAF Trucks CZ, s.r.o., v uplynulých letech umožnila společnosti PFE (PACCAR Financial Europe) nabídnout pod značkou PACCAR Financial CZ, s.r.o., konkurenceschopné financování vozidel také zákazníkům v České republice. Ta je devátým trhem v Evropě, kde společnost PFE působí. Kromě České republiky poskytuje PFE své služby zákazníkům v Nizozemsku, Velké Británii, Německu, Belgii, Francii, Itálii, Španělsku a Polsku.

Společnost PACCAR Financial CZ, s.r.o., byla založena v listopadu 2013 se základním kapitálem 41.000.000 Kč. Ředitelem společnosti byl jmenován Ing. Michal Šlajs. Úspěšný start byl stvrzen podpisem prvních šesti smluv o financování vozidel v den zahájení činnosti společnosti 18. prosince 2013.

Cílem společnosti PACCAR Financial CZ je nabízet celé portfolio finančních služeb exkluzivně pro zákazníky DAF. Základem nabídky služeb je Full Service Leasing, který zahrnuje pojištění vozidla (zákonné i havarijní), silniční daň, smlouvu o servisu a údržbě DAF Multisupport a vše ostatní spojené s provozem vozidla. DAF a PACCAR Financial se tak kompletně postarají o vozidlo včetně jeho financování a zákazník se může plně soustředit na své podnikání. Délka financování je podle přání zákazníka od základních 36 měsíců až po 84 měsíců. V nabídce je samozřejmě také finanční leasing s délkami smluv 54 nebo 60 měsíců.

PACCAR Financial CZ, s.r.o., pod vedením Michala Šlajse
Ředitelem společnosti PACCAR Financial CZ, s.r.o., byl jmenován Ing. Michal Šlajs. Ten působil od roku 2002 do roku 2010 ve společnosti Import Volkswagen Group (nyní Porsche Česká republika), a to na různých pracovních pozicích, naposledy vykonával funkci fleet sales managera značky Audi. Poté přijal manažerskou výzvu z kaptivní leasingové společnosti ŠkoFIN, aby vedl její fleetové oddělení. Své rozsáhlé zkušenosti z oblasti automotive nyní uplatní ve vedení společnosti PACCAR Financial CZ, s.r.o., při financování vozidel DAF.

Úspěšná společnost PACCAR Financial Europe
Společnost PACCAR Financial Services v současné době celosvětově financuje 158.000 nákladních vozidel, přívěsů a návěsů v celkové hodnotě 11,4 miliardy USD. Obrovskou konkurenční výhodou je nadstandardní bankovní A1/A+ kreditní rating, díky němuž má společnost skvělý přístup ke kapitálu. Neméně důležitá je znalost globálního trhu a díky zastoupením na jednotlivých trzích také lokální vnímání potřeb zákazníků. Dalšími předpoklady pro úspěšné fungování na trhu v již tak velmi konkurenčním prostředí je kvalitní portfolio nadstandardních zákaznických služeb a určitě i technologický náskok v úzké návaznosti na „domovského“ výrobce vozidel DAF.

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!