Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák navštívil společnost TATRA TRUCKS

26 ledna 2014, 17:07

Po loňské podzimní návštěvě prezidenta Miloše Zemana navštívil dne 21.1.2014 společnost TATRA TRUCKS a.s. další významný host, tentokráte představitel veřejné správy hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda Rady Asociace krajů ČR Miroslav Novák.

Hejtman Novák se účastnil i návštěvy prezidenta republiky, během které byla jeho opětovná návštěva v Kopřivnici iniciována. Jejím cílem byla diskuze o restrukturalizaci a rozvoji kopřivnické automobilky, která je od loňského března nově v rukou českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery.

„Věřím, že novým majitelům se podaří podnik úspěšně restrukturalizovat a zachovat tak nejen stávající výrobu, ale především vytvoří podmínky pro další rozvoj. Tatrovka, která je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší ve světě, si zaslouží vrátit někdejší lesk,“ vyjádřil své přání hejtman Novák.

Oficiální program v Kopřivnici byl zahájen ve společnosti TATRA TRUCKS v 15 h a byl velmi pestrý. Mezi hlavní body programu patřilo jednání s představiteli společnosti, předváděcí jízdy na unikátním zkušebním polygonu či návštěva Technického muzea TATRA. Během předváděcích jízd ocenil hejtman Novák kvalitu a pohodlí vozů Tatra, které osobně na tatrováckém zkušebním polygonu vyzkoušel. „Projet se na kopřivnickém polygonu, který patří k nejrozsáhlejším zkušebním centrům ve střední Evropě, byl pro mě opravdu adrenalinový zážitek. O to víc obdivuji odvahu našich jezdců, kteří se právě vrátili z 36. ročníku náročné Rallye Dakar,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Návštěva hejtmana Nováka byla cenným vyjádřením podpory restrukturalizace a snah o další rozvoj automobilky ze strany vedení kraje.

Tisková zpráva TATRA TRUCKS

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!