Společnost PACCAR jmenovala Ronalda E. Armstronga generálním ředitelem

26 ledna 2014, 17:00

Společnost PACCAR, Inc., oznámila, že její správní rada zvolila Ronalda E. Armstronga generálním ředitelem (CEO). Mark C. Pigott zůstává ve funkci výkonného předsedy správní rady, obojí pak s platností od 27. dubna 2014. Ronald E. Armstrong byl také s účinností od téhož data zvolen členem správní rady.

V současné době je Ronald E. Armstrong prezidentem společnosti PACCAR a nastupuje po Marku Pigottovi, který byl předsedou správní rady společnosti a generálním ředitelem od roku 1997. Ve své roli výkonného předsedy správní rady zůstává Mark Pigott zaměstnancem společnosti a bude pomáhat budovat její budoucí strategii a směrování. Správní rada také s účinností od 27. dubna 2014 zvolila Roberta J. Christensena prezidentem a finančním ředitelem (CFO).  Robert Christensen pracuje ve společnosti PACCAR již třicet let a v současné době je výkonným viceprezidentem a finančním ředitelem.

„Ron a Bob jsou vynikající osobnosti a přispěli k dosažení skvělého vývoje profitabilního růstu díky nedávnému zavedení výroby univerzální řady nových nákladních vozů a motorů v historii společnosti PACCAR," sdělil Mark Pigott. „Gratuluji Ronovi k jeho povýšení na generálního ředitele a vítám ho ve správní radě.“

58letý Ron Armstrong, dlouholetá vůdčí osobnost v oboru, dosáhl vynikajícího růstu obratu a zisku a zároveň také zlepšování už takto vysoké spokojenosti zákazníků společnosti a jejího podílu na trhu. Ronald Armstrong působí ve společnosti PACCAR už dvacet let. Než nastoupil do společnosti PACCAR, byl vedoucím manažerem ve společnosti Ernst & Young. Ron získal bakalářský titul v oboru účetnictví na Univerzitě Střední Oklahomy a má titul CPA.

„Společnost PACCAR byla založena před 108 lety a je vedoucí společností ve své oblasti na trhu po stránce kvality a inovací. Společnost PACCAR prodává své nákladní vozy pod značkami Kenworth, Peterbilt a DAF ve více než 100 zemích světa," řekl Ron Armstrong. „Společnost PACCAR je technologickou společností, která dosáhla významných historických výsledků ve špičkovém postavení a finanční stabilitě v oboru užitkových vozidel, stejně jako i v oblasti náhradních dílů a finančních služeb společnosti. Jsem velmi zavázán Markovi a správní radě za poctu vést společnost PACCAR a našich 22.000 zaměstnanců směrem k dosažení profitabilního růstu a vynikajících výnosů pro naše akcionáře. Jménem všech našich zaměstnanců bych rád poděkoval Markovi za sedmnáct let skvělého vedení a strategických vizí v pozici generálního ředitele společnosti PACCAR.“

V průběhu svých 35 let u společnosti PACCAR byl Mark Pigott svědkem toho, jak se vyvinula ve vedoucí globální společnost. Během jeho výkonu funkce CEO dosáhla společnost PACCAR výnosu z akcií 1.350% a zaznamenala řadu rekordních výsledků čistého zisku, celkového jmění akcionářů, obratu, zavádění nových produktů a tržního podílu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!