Společnost Volkswagen Financial Services AG získala MAN Financial International GmbH

26 ledna 2014, 16:53

S účinností od 1. ledna 2014 realizovala společnost Volkswagen Financial Services AG akvizici MAN Financial International GmbH se sídlem v Mnichově.

Výše uvedené spojení zajišťuje největšímu evropskému poskytovateli finančních služeb v automobilovém průmyslu rozšíření podnikání, včetně financování, leasingových a zápůjčních aktivit, také s výrobky společnosti MAN Truck & Bus. Výsledkem bude posílení finančních služeb a podpora prodeje daných produktů.

„Prodeje nákladních vozidel a autobusů se stanou ve společnosti Volkswagen Financial Services hlavní podnikatelskou aktivitou,“ říká Frank Witter, předseda představenstva společnosti Volkswagen Financial Services AG. „Převzetím finančních služeb společnosti MAN SE nadále, v rámci celé naší skupiny, rosteme. Naším středně dobým cílem je ustanovit finanční služby MAN jako významnou značku v rámci obchodu s nákladními vozidly a autobusy,“ dodává Frank Witter.

„Spojení infrastruktury, zdrojů a know-how společností Volkswagen Financial Services AG a MAN Finance International GmbH dovolí oběma stranám využít synergie vytvořené ve prospěch nabídky řešení pro zákazníky společnosti MAN Truck & Bus. MAN Finance zůstává výhradním prodejcem pro společnost MAN Truck & Bus AG,“ vysvětluje Dr. Georg Pachta-Reyhofen, generální ředitel společnosti MAN SE.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!