Závod Africa Eco Race Tomáše Tomečka

9 ledna 2014, 11:47

Začátek roku je pro řidiče závodních speciálů značky Tatra neodmyslitelně spjat se dvěma důležitými soutěžemi maratónského typu – Africa Eco Race a Rallye Dakar. První se jede v Africe, druhá v Jižní Americe.

Na svou africkou odyseu se 27. prosince 2013 ve speciální osmsetpatnáctce vypravil i Tomáš Tomeček s navigátorem Vojtěchem Morávkem z Letka Racing Teamu. Letošní ročník závodu Africa Eco Race byl pak odstartován 31. prosince 2013 v Maroku. Trasa o délce 5 796 km vede ve stopách zakladatele Rallye Paříž – Dakar Thierry Sabineho přes Mauretánii až do senegalského Dakaru.

Závod Africa Eco Race si dává za cíl, tak jak název napovídá, být ekologický. V důsledku to znamená ekologické chování při každodenní organizaci závodu i závodu samotném, podporu místních ekonomik či nasazení ekologických technických řešení ve výbavě vozidel.

Letos se tento závod jede již pošesté a získává si stále více příznivců, o čemž svědčí i narůstající mediální zájem. Kouzlo závodění v Africe prostě pořád táhne a ví to i duchovní otec rallye René Metge, který stál u zrodu původní Rallye Paříž – Dakar. O adrenalinu a vyplaveném endorfinu z tohoto dobrodružství ví stejně dobře i Tomáš Tomeček, který jej poprvé zakusil již v roce 1995 jako navigátor vítězné Tatry Karla Lopraise a který Africa Eco Race v roce 2012 vyhrál, loni pak skončil druhý. O účasti na tomto závodu Tomáš Tomeček prohlásil: „Mám strašně rád atmosféru této akce. Budu se snažit příští rok vrátit, protože podle mne můžete vidět taková místa jenom v Africe.“ A Tomáš je opět tam a znovu zažívá své africké dobrodružství na Tatře 815 Dakar LiveScore.

Společnost TATRA TRUCKS drží Tomáši Tomečkovi a Vojtěchu Morávkovi palce a přeje jim hodně štěstí!

Novinky a reportáže ze závodu můžete sledovat přímo na stránce Tomáše Tomečka www.tomastomecek.cz nebo jeho facebookovém profilu Tomáš Tomeček – 100% Tatra.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!