Mechanik roku DAF 2013 v České a Slovenské republice zná svého vítěze

15 prosince 2013, 23:21

Druhý listopadový víkend se v servisu DAF Trucks Praha utkali v napínavém boji čeští a slovenští mechanici o titul Mechanik roku DAF 2013 v České a Slovenské republice. O titul se ucházelo 10 nejlepších mechaniků dealerské sítě DAF v České a Slovenské republice, kteří byly vybráni na základě předchozích kol z celkového počtu 70 přihlášených mechaniků. Vítězem se stal pan Petr Valenta, který je zaměstnancem společnosti NAPA TRUCKS spol. s r.o. Vítěz bude reprezentovat Českou a Slovenskou republiku v prestižním klání o Evropského mechanika roku DAF, které se uskuteční na jaře příštího roku v nizozemském Eindhovenu.

Do soutěže se přihlásilo 70 mechaniků z celé dealerské sítě DAF v České a Slovenské republice. Na základě předchozích kol postoupila desítka nejlepších. Ti museli prokázat jak své teoretické znalosti, tak i praktické dovednosti ve velkém finále. Po náročném testu z teoretických znalostí si musel každý mechanik poradit s 9 stanovišti s praktickými úkoly. Na každém z nich bylo pro mechanika připraveno vozidlo s nasimulovanou závadou. V omezeném čase 30 minut musel mechanik diagnostikovat závadu, najít potřebná schémata a náhradní díly k odstranění závady a navrhnout postup opravy. Vítězem byl vyhlášen mechanik Petr Valenta, který je zaměstnancem společnosti NAPA TRUCKS spol. s r.o., provozovna Liberec. Z maximálních 200 bodů se mu jich podařilo nasbírat 188. Na druhém místě se umístil pan Petr Baťa také z NAPA TRUCKS spol. s r.o. v Pardubicích. Třetí místo vybojoval pan Jan Šindelář z českobudějovického DOMITRUCKu. Vítěz si převzal ocenění od Ing. Tomáše Hlávky, ředitele servisních služeb DAF Trucks CZ. „Schopnosti a technické znalosti mechaniků jsou jedním z klíčových faktorů pro zvýšení spokojenosti našich zákazníků. Jejich práci si velmi ceníme a při této soutěži jsme se přesvědčili, že naši mechanici jsou velmi dobře připraveni na příchod nové generace vozidel DAF Euro 6, které s sebou přinášejí i nové technologie.“ uvedl ing. Tomáš Hlávka při předávání ocenění.

Petr Valenta bude Českou a Slovenskou republiku reprezentovat na jaře příštího roku v nizozemském Eindhovenu v prestižním klání o Evropského mechanika roku DAF. „Věřím, že Petr Valenta na tomto velkém finále uspěje a v tvrdé evropské konkurenci se bude ucházet o čelní místa. Přeji mu mnoho úspěchů i tolik potřebné štěstí,“ dodal Tomáš Hlávka. My se již nyní můžeme těšit na další ročník soutěže Mechanik roku DAF v České a Slovenské republice.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!